LeBron James opet je bio nezadrživ i već drugi puta u ovom doigravanju zabio pobjednički koš sa zvukom sirene.

Cleveland Cavaliersi i Boston Celticsi igrati će finale istoka. Oni su sinoć dobili Toronto Raptorse odnosno Philadelphia 76erse te vode sa po 3-0 u seriji. Iako teoretski nije sve riješeno, nikada se niti jedna momčad u NBA doigravanju nije vratila nakon što su gubili s 3-0 u seriji.

Philadelphia 76ers (3) - Boston Celtics (2) 98:101 (20:19, 31:29, 17:21, 21:20, 9:12) 0-3

Nakon što je Boston dobro krenuo na krilima Jaysona Tatuma, Philadelphia uspijeva preokrenuti za vodstvo nakon prvih 12 minuta 20:19. Celticsi su u drugoj četvrtini došli do 10 poena prednosti, ali na krilima Darija Šarića koji u tom periodu postiže 8 poena te Joela Embiida i Bena Simmonsa stižu razliku i na poluvremenu vode 51:48.

Neizvjesna utakmica nastavila se i u drugom poluvremenu. 76ersi su kao i drugom susretu napravili nekoliko grešaka što ih je na kraju stajalo pobjede u regularnom dijelu, a Boston je u produžetku došao do pobjede i vodstva 3-0. Embiid je bio najbolji kod Phile s 22 poena i 19 skokova, JJ Redick je ubacio 18, a Ben Simmons 16 uz po 8 skokova i asista. Šarić je odigrao vrlo dobro prvo poluvrijeme, ubacio je 8 poena od čega su bile dvije trice kojima su se 76ersi vratili u egal. U emisiji na poluvremenu dobio je lijepe pohvale od legenda Chaunceya Billupsa i Paula Piercea, ali u drugom poluvremenu ga je obrana Bostona dobro zatvorila te je postigao svega tri poena do kraja uz šut iz igre 4/11 od čega mu je trica bila 2/4, a slobodna bacanja 1/3. Imao je i 5 skokova, te po 3 asistencije i osvojene lopte.

Kod odličnih Celticsa koje odlično vodi vjerojatno najbolji stručnjak u NBA ligi trenutno, Brad Stevens, najbolji rookie Jayson Tatum s 24 poena, 5 skokova i 4 asista, Terry Rozier zabio je 18 uz 7 skokova i 3 asistencije, a Jaylen Brown ušavši s klupe 16 uz 9 skokova. Jedan od glavnih junaka utakmice Al Horford zabio je 13 uz 6 skokova i dvije asistencije.

Cleveland Cavaliers (4) - Toronto Raptors (1) 105:103 (24:19, 31:21, 24:25, 26:38)

Cavaliersi su tokom cijelog susreta bili u vodstvu, većinu vremena dvocifrenom, a tako je bilo i na kraju treće četvrtine kada su imali 79:65. Raptorsi se vraćaju u posljednjoj dionici unatoč lošoj utakmici DeMar DeRozana koji je ubacio svega 8 poena uz šut iz igre 3/12. Tricom Oga Anunobya na 8,8 sekundi do kraja Raptorsi izjednačuju na 103:103. Posljednji napad odlučili su braniti i na kraju su požalili jer loptu je uzeo (a tko drugi) LeBron James koji s krila pogađa od table za pobjedu i 3-0.

James je još jednom bio nezadrživ, ubacio je 38 poena uz 7 asistencija i 6 skokova. Kevin Love je zabio 21 uz 16 skokova, a odličan je bio i Kyle Korver s 18 poena i 4 skoka.

Kyle Lowry najbolji kod Toronta s 27 poena i 7 asistencija dok je Anunoby ubacio 18 uz 4 skoka.