Dario Šarić je i u svojoj tek trećoj NBA Play-off utakmici odigrao odlično!

Philadelphia 76ersi vratili su "break" pobjedom u trećoj utakmici serije kod Miami Heata s 128:108. Do pobjede su došli teže nego što to rezultat pokazuje, a odlično su odigrali povratnik Joel Embiid i naš Dario Šarić koji je najbolji strijelac 76ersa u Play-offu.

Miami Heat-Philadelphia 76ers 108:128 (33:37, 31:26, 30:33, 14:32) 1-2

Odlična košarka između ove dvije momčadi nastavljena je i u Miamiju  već u prvoj četvrtini vidjeli čak 11 ubačenih trica. 76ersi su ih gađali 5/11, a Heat 6/10. 76ersi su s povratnikom Embiidom dodatno dobili na kvaliteti, a nakon prvih 12 minuta Phila je imala četiri poena prednosti.

Vrlo neizvjesna utakmica nastavila se u drugoj i trećoj četvrtini. Heat je na poluvrijeme otišao s poenom prednosti, a sve do pet minuta do kraja trećeg perioda bili su u prednosti. Nikada višoj od pet poena razlike. 76ersi su do kraja perioda prešli u vodstvo, a u posljednju se četvrtinu ušlo vodstvom Philadelphie 96:94.

Na šest i pola minuta do kraja Heat je još bio u utakmici kada su gubili 107:102, ali tada Šarić prvo postiže tricu, a nakon toga i dvicu za 112:102 na šest minuta do kraja. Tu je već bilo jasno da će 76ersi vrlo vjerojatno do pobjede. Josh Richardson je tricom smanjio na 112:105, ali onda Embiid pogađa dvicu i tricu za 117:105 i tu je priči bio kraj.

Embiid je već u povratničkoj utakmici nakon ozljede i svojoj prvoj uopće u Play-offu predvodio 76erse s 23 poena, 7 skokova, 4 asistencije i 3 blokade, Šarić je ubacio 21 uz također 7 skokova i 4 asista kao Embiid. Iz igre je šutirao 7/17, od čega za tri poena 4/7, a slobodna je bacanja gađao 3/4. Belinelli je dao dodatnu snagu s klupe zabivši 21 uz 5 asistencija i 4 skoka dok je Ben Simmons ubacio 19 poena uz 12 skokova i 7 asistencija. Goran Dragić bio je najbolji kod Heata s 23 poena, 8 asistencija i 2 skoka, Justise Winslow postigao je 19 uz 10 skokova i 3 asistencije, a Richardson 14 poena.

Šarić predvodi 76erse u  prve tri odigrane utakmice s 21.3 poena, 7 skokova, 3.3 asistencije i 1.3 osvojene lopte po utakmici. Iduća utakmica između 76ersa i Heata igra se u subotu, a termin nije mogao biti bolji, 20:30 sati po našem vremenu!