Drugi uzastopni Šišijev double-double.

U svih pet sinoćnjih NBA utakmica slavili su domaćini. Usprkos drugom uzastopnom double-double učinku Daria Šarića Sixersi nesretno poraženi u Sacramentu. U derbiju dana Rocketsi bolji od Cavsa, zvjezdani trio Thundera tone sve dublje.

WASHINGTON – LA LAKERS 111 – 95

Nakon što su nedavno podcijenili Lakerse i u produžetku izgubili već dobijenu utakmicu, košarkaši Wizardsa bili su odlučni da ne ponove tu grešku. Na poluvremenu imaju +13, u posljednju dionicu ulaze sa +14 i ni u jednom trenutku nisu dozvolili Lakersima da i pomisle o mogućem preokretu. Lakersi su brutalno loše šutirali, iz igre tek 36%, tricu 3/23 (13%) i od potpunog potopa spašavao ih je tek napadački skok (čak 17 skokova u napadu). Domaćin je imao tri vrlo raspoložena igrača u Johnu Wallu (23k, 8s, 5a, 2uk.l, 3bl), Bradleyu Bealu (22k, 5s, 5a) i Otti Porteru Jr (20k, 11s). Kod poraženih Lakersa sa 15 koševa najefikaniji Brook Lopez i Jordan Clarkson, dok su još petorica igrača zabila između 10 i 13 koševa. Lakersi su nakon ovog poraza pali na skor 5-7, dok su Wizardsi stigli do 6-5.

TORONTO – NEW ORLEANS 122 – 118

Vrlo izjednačena utakmica izjednačenih suparnika u kojoj se nijedna momčad nije uspijela odvojiti. U posljednju četvrtinu ulazi se sa izjednačenjem. Junak susreta postao je DeMarr DeRozan koji je u posljednjoj minuti postigao 6 koševa, uključujući i odlučujuća dva slobodna bacanja 15 sekundi prije kraja kod 120-118. Raptorsi su uspijeli kontrolirati skok (48-38) i to je uz 16 ubačenih trica bio ključ pobjede. Najbolji je bio DeRozan (33k, 8a), a solidno su odigrali i Serge Ibaka (19k, 8s, 3a, 2bl) te Kyle Lowry (18k, 6s, 7a). Kod Pelicansa najbolji playmaker Jrue Holliday (34k, 5s, 11a), dok su mirniju napačku večer imali njihovi najbolji igrači DeMarcus Cousins (20k, 8/24šut, 15s, 5a) i Anthony Davis (18k, 6/14šut, 7s, 2uk.l, 2bl). Ovim porazom Pelicansi su stigli do skora 6-6, dok su Raptorsi na solidnih 7-4.

HOUSTON – CLEVELAND 117 – 113

Derbi večeri je bila utakmica puna preokreta. Domaćin je bolje krenuo u utakmicu. U prvoj četvrtini napravili su veliku seriju 17-0 i istu završili sa +11. U drugoj je bilo i +18, no tad Cavsi rade preokret i nakon 40-20 na poluvremenu gosti imaju +2. U drugom poluvremenu domaćin preuzima inicijativu. Četiri minute prije kraja vode 112-103, da bi Cavsi stigli na 112-111. U junaka se tad promeće švicarski centar Clint Capela (19k, 13s, 4bl) koji sa pet koševa odlučuje pobjednika. Najbolji igrač Rocketsa koji su skok dobili sa čak 45-26 bio je James Harden (35k, 11s, 13a, 5uk.l), a uz Capelu odlično su mu asistirali i Eric Gordon (20k, 2uk.l) te Trevor Ariza (17k, 4s, 2uk.l). Kod Cavsa najbolji LeBron James (33k, 4s, 7a) no imao je i 9 izgubljenih lopti. Utakmicu sezone odigrao je rezervist Jeff Green (27k, 5s, 3uk.l), no nedostajao im je treći raspoloženi igrač da iznenade Rocketse. Domaći su se sa skorom 9-3 izjednačili na prvom mjestu Zapada sa Warriorsima, dok su Cavsi nakon novog poraza na skoru 5-7.

SACRAMENTO – PHILADELPHIA 109 – 108

Nakon velike pobjede u Salt Lake Cityu, Sixersima se vratio Joel Embiid i nadali su se novoj gostujućoj pobjedi. No, cijelu utakmicu nisu bili u pravom ritmu. Domaćin je na poluvremenu imao +7, no Sixersi su u zadnjoj dionici počeli igrati bolje. Kad su u zadnjih 75 sekundi utakmice ušli sa prednošću 108-102 i loptom, činilo se da su nadomak pobjede. No Sixersi su uspijeli i to prosuti. Centar Kingsa Willie Cauley-Stein dvaput blokira Embiida. Samo 14 sekundi prije kraja rookie domaćina DeAaron Fox zabija za 109-108, a u tragičara se pretvara Embiid koji sa sirenom promašuje šut za pobjedu. Kod pobjednika najbolji veteran Zach Randolph (20k, 7s, 2uk.l), solidan je bio i Cauley-Stein (15k, 4s, 2bl), a sa klupe su svoj obol dala dvojica rookiea Justin Jackson (19k) i DeAaron Fox (11k, 4s, 7a). Kod Sixersa najefikasniji Robert Covington (24k, 7s, 2bl). Tragičar Embiid (22k, 15s, 3bl) je iz igre gađao tek 7/20, dok su solidno odigrali rookie Ben Simmons (18k, 6a, 2uk.l) te sa drugim double-doubleom u nizu Dario Šarić (13k, 10s). Sixersi su nakon ovog poraza na skoru 6-5, dok su se Kingsi digli na 3-8.

DENVER – OKLAHOMA CITY 102 – 94

Gosti su na samom početku poveli 10 razlike, no Nuggetsi su se brzo vratili u susret i idućih 30-tak minuta bila je to rovovska borba u kojoj se nijedna momčad nije uspijela odvojiti. U posljednju četvrtinu ulazi se rezultatom 75-75. Sredinom četvrtine domaćin radi seriju 9-0 i dolazi do prednosti koju iznenađujuće lako održava do kraja. Klupa domaćih je nadigala klupu gostiju 49-27 i donijela prevagu. Sjajan je s klupe bio Brazilac Emmanuel Mudiay (21k, 8/10šut, 4/4trica, 7s, 5a). Na visokom nivou i Srbin Nikola Jokić (15k, 11s, 3a) i Paul Millsap (17k, 7s, 5a, 2uk.l, 6bl), dok su sa klupe po 13 koševa dodali i Mason Plumlee te Will Barton. Kod najneugodnijeg iznenađenja lige najbolji bivši igrač Nuggetsa Carmelo Anthony (28k, 5s, 2bl). Paul George (13k, 8s, 4uk.l) nije imao svoj dan, a ponovo je razočarao lanjski MVP Russell Westbrook (13k, 7s, 5a, 3uk.l) koji je imao kriminalno loš šuterski dan (6/22 iz igre, 1/6 trica, 0/3 sl. bacanja). Nuggetsi su ovom pobjedom stigli do skora 7-5, dok je zvjezdana momčad Thundera na iznenađujuće loših 4-7.

Današnji nastupi Hrvata:

Dario Šarić je u nesretnom porazu u Sacramentu na parketu proveo 35 minuta. Postigao je 13 koševa (šut 5/12 iz igre3/8 trica, 0/2 sl.bacanja) uz 10 skokova i dvije asistencije. Ivica Zubac je u porazu Lakersa u Washingtonu igrao 3 minute i ubacio 2 koša (šut 1/2 iz igre) i imao 2 skoka.  Ante Žižić je bio u sastavu Cavsa, no nije ulazio u igru.

Najbolji igrač dana:

Igrač dana bila je najbolja „brada“ NBA lige James Harden. U velikoj pobjedi Rocketsa nad Cavsima Harden je za 43 minute na parketu upisao 35 koševa (8/21 iz igre, 6/14 trica, 13/14 sl.bacanja), uz 11 skokova, 13 asistencija, 5 uk.lopti i blokadu. Bio je to 33. triple-double Hardena u regularnom dijelu sezone (ima još dva u doigravanju).

Zanimljivost dana:

Carmelo Anthony je zabio 28 koševa Denveru, momčadi koja ga je draftirala 2003. i na all-time listi NBA strijelaca na 24. mjestu je prestigao svog nekadašnjeg suigrača Allena Iversona.  Anthony je dosad zabio 24 385 koševa, i samo mu još 120 koševa nedostaju da na 23. mjestu pretekne Raya Allena.