Ante Žižić i Ivica Zubac "zabetonirani" na klupi.

Sinoć su odigrane četiri NBA utakmice, a od naših su košarkaša u akciji trebali biti Ante Žižić i Ivica Zubac, ali nisu jer su ih treneri opet ostavili na klupi. utakmica koja je privukla najviše pažnje je ona između Celticsa i Thundera. Denver je u posljednji period kod Lakersa ušao vodstvom, ali na krilima LeBrona Jamesa "jezeraši" ostvaruju drugu pobjedu u nizu. Cleveland u post LeBronovoj eri još uvijek ne zna za pobjedu, trenutno su na 0-5, a bolji je bio Detroit koji pak još uvijek ne zna za poraz. Portland se na krilima odličnog Damiana Lillarda lako obračunao s Magicom u Orlandu.

Boston Celtics (3-2) - Oklahoma Thunder (0-4) 101:95 (16:22, 18:28, 40:23, 27:22)

Celticsi su vrlo loše otvorili utakmicu u Oklahomi, to im polako prelazi u tradiciju. Thunder je već u prvoj četvrtini došao do dvoznamenkaste prednosti, ali Boston smanjuje na šest koševa minusa do kraja perioda. Još goru igru kod "kelta" gledali smo u drugoj četvrtini što je rezultiralo s minus 16 na poluvremenu.

Uslijedila je tada treća četvrtina u kojoj su Celticsi nadoknadili zaostatak i u posljednju dionicu ušli s plus jedan što im je dalo dodatnu razinu samopouzdanja i energije da zaključe utakmicu u svoju korist. Iako su na pet minuta do kraja imali sedam poena prednosti, igrači Oklahome nisu mogli izdržati posljednji nalet Bostona. Utakmicu je tricom riješio Marcus Morris tricom za 98:95 na 28 sekundi do kraja utakmice.Obrana Celticsa limitirala je Russela Westbrooka na svega 13 poena (5/20 šut iz igre, 0/5 trica) uz 15 skokova i 8 asistencija. Paul George je predvodio Thunder s 22 poena i 8 skokova.

Kod Bostona najbolji Jayson Tatum s 24 poena i 6 skokova, a u svoju kolekciju dodao je poster zakucavanje preko Paula Georga. Morris je ušao s klupe i ubacio 21 uz 10 skokova. Treba spomenuti i Ala Horforda koji je bio jedan od ključnih igrača utakmice pogodivši tri bitne trice u drugom poluvremenu, zabio je 19 poena uz 9 skokova.

Denver Nuggets (4-1) - LA Lakers (2-3) 114:121 (26:22, 31:36, 32:29, 25:34)

Neizvjesnu utakmicu odigrali su Nuggetsi i Lakersi u LA-u. Susret je odlučen u posljednjih šest minuta utakmice, a Lakersi su konačno uspjeli slaviti protiv Denvera, a junak je Kyle Kuzma koji je s četiri vezana poena odveo Lakerse na nedostižnih plus sedam minutu prije kraja utakmice. Prvo ime susreta bio je James s triple-double učinkom od 28 poena, 11 skokova i 11 asistencija. Kuzma je ubacio 22, a JaVale McGee 21 uz 7 skokova koji igra sezonu života za sada pa je to jedan od glavnih razloga što naš Ivica Zubac dobiva minute na kapaljku. Nikola Jokić najbolji kod Denvera s 24 poena, 11 skokova i 3 asistencije, Jamal Murray je zabio 22 uz 10 skokova, aMonte Morris 20 uz 7 asistencija i 3 skoka.

Cleveland Cavaliers (0-5) - Detroit Pistons (4-0) 103:110 (27:30, 23:28, 18:22, 35:30)

Detroit je bez većih problema došao do pobjede nad slabašnim Cavsima. Momčad Clevelanda nije imala odgovora na Blakea Griffina i Andrea Drummonda ispod koša koji su radili što su htjeli, a njihovi su navijači mogli vidjeti mnogo atraktivnih zakucavanja u njihovoj režiji. Drummond je ostvario double-double s 26 poena i čak 22 skoka te je trenutno prvi skakač lige s 17.8 skokova po utakmici. Blake je ubacio isto 26 poena uz 10 skokova. Kod Cavsa Kyle Korver 21 poen dok je Jordan Clarkson ubacio 18, a George Hill 15 uz 3 skoka.

Portland Trailblazers (3-1) - Orlando Magic (2-3) 128:114 (33:22, 25:26, 33:36, 37:30)

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarili su Blazersi kod Orlanda. Portland je imao 16 poena prednosti u trećem periodu, ali se Orlando vratio na samo minus tri na sedam minuta do kraja. Na scenu je stupio tada Lillard koji je riješio utakmicu. Zabio je 41 poen uz 7 skokova i 6 asistencija, CJ McCollum je postigao 22 poena, a Jusuf Nurkić 18 uz 10 skokova. Nikola Vučević najbolji kod Magica s 24 poena i 11 skokova, Terence Ross je ubacio 21 uz 4 skoka, dok su po 17 ubacili Evan Fournier i Aaron Gordon.