Dario Šarić odigrao je odlično u svojoj prvoj Play-off utakmici!

Odličan regularni dio NBA sezone te treće mjesto istoka Philadelphia 76ersi su okrunili pobjedom i vodstvom 1-0 protiv Miami Heata u prvoj utakmici prve runde Play-offa, a ovo im je bila 17 pobjeda u nizu i slobodno možemo reći kako bez Joel Embiida igraju pa možda i bolje nego kada je on na terenu.

Philadelphia 76ers-Miami Heat 130:103 (29:35, 27:25, 34:18, 40:25)

Iako su mnogi sa dozom sumnje dočekali prvu utakmicu 76ersa u doigravanju, mlada i talentirana momčad sa nekoliko iskusnih igrača pred odličnom atmosferom "nabrijane" domaće publike i bez Joel Embiida razbila je Miami Heat nestvarnim i odličnim drugim poluvremenom.

Heat je došao do vodstva 23:35 na minutu i pola do kraja prve četvrtine, ali završnica četvrtine pripala je 76ersima koji zakucavanjem Bena Simmonsa i , tricom Roberta Covingtona te ukradenom loptom i pogođenim jednim od dva bacanja Markelle Fultza smanjuju na 35:29. Miami je i na poluvrijeme otišao s prednošću 56:60.

Drugo poluvrijeme 76ersi su odigrali odličnu obranu, a u napadu je sijevalo sa svih strana. Treći period dobila je Philadelphia s uvjerljivih 34:18 te su minus četiri pretvorili u plus 12. U posljednjoj dionici bili su još goropadniji u napadu te su ukrcali 40 poena za na kraju uvjerljivu pobjedu od 27 poena razlike.

JJ Redick predvodio je 76erse s 28 poena, Marco Belinelli ušao je s klupe i ukrcao 25 poena dok je naš Dario ubacio 20 uz 6 skokova i 3 asistencije. Iz igre je šutirao 8/15, pogodio je 4 trice iz 6 pokušaja. Ben Simmons propustio je triple-double za jedan skok, ubacio je 17 uz 14 asistencija i 9 skokova. Odličan s klupe bio je i Erslan Ilyasova s 17 poena i 14 skokova. Kelly Olynyk zabio je najviše kod Heata, 26 uz 7 skokova dok je Goran dragić zabio 15 uz 5 skokova i 4 asista.