76ersi prokockali 22 poena prednosti.

Boston Celtics (2) - Philadelphia 76ers (3) 108:103 (22:31, 29:25, 28:19, 29:28) 2-0

Philadelphia je odlično krenula u Bostonu gdje su na krilima JJ Redicka koji je ubacio 13 poena u tom periodu došli do 9 poena prednosti. 76ersi su u drugoj četvrtini bili još uvjerljiviji, krenuli su serijom 14:2 i na 7:22 do kraja prvog poluvremena dolaze do plus 21 poslije trice Darija Šarića, a malo poslije bili su i na plus 22. Počeo je tada i Boston igrati puno bolje u obrani te su do kraja poluvremena dopustili gostima svega 11 postignutih poena dok su ih oni ubacili 27 za samo minus pet na poluvremenu.

Boston je preokrenuo i do kraja treće četvrtine prelazi u vodstvo od četiri poena razlike. Utakmica je u posljednjoj četvrtini bila izjednačena, momčadi su se mijenjale u vodstvu, ali Celticsi su na kraju bili za nijansu bolji te imaju 2-0 u seriji koja sada seli u Philadelphiu koja, želi li ostati u igri, mora dobiti obje domaće utakmice. Boston je u dosadašnjem dijelu doigravanja sve svoje domaće utakmice dobio, a sve gostujuće izgubio.

Rookie Jayson Tatum predvodio je Celticse, ubacio je 21 uz po dva skoka i asista. Terry Rozier nastavlja s odličnim igrama, a u ovom je susretu zabio 20 uz 9 asistencija i 7 skokova. Marcus Smart zabio je 19 uz 5 skoka i 3 asista dok je Al Horford ubacio 13 uz 12 skokova i 5 asistencija. Zaigrao je i Jaylen Brown koji se vratio nakon ozljede koju je zadobio u sedmoj utakmici prve runde protiv Bucksa. Ušao je s klupe i ubacio 13 uz 4 skoka.

Redick najbolji kod 76ersa s 23 poena, Robert Covington je zabio 22 uz 9 skokova, a Joel Embiid 20 uz 14 skokova i 5 asistencija. Dario je za 34 minute na terenu ubacio 14 poena (4/13 iz igre, 2/6 trica, 4/4 bacanja) uz 9 skokova i 3 asistencije. Obrana Celticsa potpuno je zaustavila motor 76ersa, Bena Simmonsa koji je ubacio svega jedan poen uz 7 asistencija i 5 skokova uz šut iz igre 0/4.

Trener Celticsa Brad Stevens svojim taktičkim postavkama pokazuje zašto je danas jedan od najboljih trenera NBA lige. Za sada je pronašao odgovor na svaku prijetnju Philadelphije i jedva čekamo iduće dvije utakmice serije da vidimo razvoj situacije.

Iduća utakmica ove dvije momčadi na rasporedu je već sutra u 23 sata po našem vremenu.

Toronto Raptors (1) - Cleveland Cavaliers (4) 110:128 (29:26, 34:35, 24:37, 23:30) 0-2

Momčad koja je u posljednjih nekoliko sezona u vrhu istoka, dobre igre iz regularnog dijela nikako ne mogu kapitalizirati u doigravanju. Nakon što su se u prvom krugu mučili protiv posvađanog i osmoplasiranog Washingtona dobivši seriju s 4-2, sada su protiv Cavsa na rubu ispadanja. Obje domaće utakmice polufinala istoka su izgubili, a serija sada seli u Cleveland i teško je vjerovati da tamo mogu bar i do jedne pobjede, a kamoli dvije s kojima bi se vratili u igru.

U neizvjesnom prvom poluvremenu Raptorsi su došli do dva poena prednosti, ali u nastavku utakmice su im LeBron James i Kevin Love zatrpali koš, postigli ukupno 74 od 128 poena Cavsa i odveli ih do uvjerljive pobjede i vodstva 2-0. I dok je klupa Raptorsa odradila dobar posao nadigravši klupu Cavsa s 42:21, samo su James i Love ubacili više od cijele prve petorke Raptorsa.

James je opet bio u 2K modu ubacivši 43 poena uz 14 asistencija i 8 skokova dok je Love zabio 31 uz 11 skokova. DeMar DeRozan najbolji kod Toronta s 24 poena i 3 asistencije, Kyle Lowry je ubacio 21 uz 8 asistencija i 4 skoka, a Jonas Valanciunas 16 uz 12 skokova.

Iduća utakmica ove dvije ekipe igra se sa subote na nedjelju u 2:30 sati.