Strašan triple-double DeMarcus Cousinsa.

Sinoć je odigrano devet NBA utakmica, a mi izdvajamo tri, a riječ je o porazu Šarićevih 76ersa na gostovanju kod Memphisa, poraz Benderovih Sunsa kod Bucksa i pobjedu Pelicansa nad Bullsima nakon dva produžetka.

Philadelphia je u Memphisu krenula dobro, dobila prvu četvrtinu s 11 poena razlike da bi na poluvrijeme otišli s šest poena viška. Prednost su do kraja treće četvrtine povisili na devet koševa razlike da bi sve to prosuli u posljednjoj četvrtini. Memphis je posljednju dionicu dobio s 31:18 i na kraju slavio s 105:101. Phila je u ovom susretu bila bez JJ Redicka, a lošu šutersku večer imao je i Joel Embiid koji je ubacio 15 poena uz 14 skokova, ali šutirao je iz igre 5/14 te slobodna bacanja 5/9. 76erse su u ovom susretu predvodili odlični Šarić koji je ubacio 22 poena uz 10 skokova, dvije asistencije i jednom blokadom uz šut iz igre 7/11 od čega je tricu šutirao 3/4, a slobodna bacanja 5/5. Pratio ga je odlični Timothe Luvavu-Cabarrot s 20 poena. Marc Gasol najbolji kod Memphisa s 19 poena i 6 skokova dok je već pomalo zaboravljeni Mario Chalmers ušao s klupe i zabio 17 poena uz 3 skoka.

Phoenix Sunsi su gostovali kod uzdrmanih Milwaukee Bucksa koji su ostali bez trenera Jason Kidda iako je sam Giannis Antetokounmpo lobirao kod uprave kluba za njegov ostanak. Loše igre u posljednje vrijeme presudile su ovom legendarnom beku. Phoenix uz sve probleme Bucksa i izostanak Antetokounmpa u ovom susretu nije iskoristio iako su bili u vodstvu od tri poena razlike nakon tri četvrtine. Izostanak svog najboljeg igrača nadoknadili su odlični Kris Middleton s 35 poena, 6 skokova, 3 asistencije i dvije osvojene lopte te Malcolm Brogdon s 32 poena, 4 skoka, 3 osvojene lopte i dvije asistencije. Bender je kod Sunsa i dalje na velikoj minutaži i petorci, a sinoć je igrao 28 minuta, a za to je vrijeme zabio 7 poena uz 3 skoka i dvije asistencije uz šut iz igre 3/4, trica 1/1. Najbolji kod Sunsa bio je TJ Warren s 23 poena i 3 skoka, a razlog poraza leži i u lošoj utakmici Devin Bookera koji je ubacio 14 poena uz 8 asistencija ali uz šut iz igre 2/14.

Bullsi su na četiri minute do kraja kod New Orleansa imali vodstvo 108:95, ali nije im bilo dovoljno. Pelicansi predvođeni Cousinsom i Anthony Davisom rade seriju 19:4 i na tri sekunde do kraja dolaze do vodstva 114:112. Bullsi su šutirali tricu iz očaja, a suci su vidjeli prekršaj i dali im tri bacanja s koja su mogli do pobjede. Justin Holiday pogodio je prva dva i izjednačio rezultat, ali treće promašuje i susret odlazi u produžetak. Produžetak je također završio bez pobjednika pa se ušlo u drugi u kojem susret riješava Cousins koji je za 51 minutu na terenu ubacio 44 poena uz čak 24 skoka, 10 asistencija i 4 osvojene lopte. Davis ga je pratio s 34 poena, 9 skokova i 5 asistencija. Kod Bullsa najbolji Jerian Grant 22 poena, 13 asistencija i 5 skokova, Robin Lopez je također ubacio 22 uz 4 skoka i 3 asista, a Lauri Markkanen je ubacio 14 uz 17 skokova i dvije asistencije.

U ostalim su utakmicama Kingsi poraženi kod Hornetsa s 107:112, Atlanta je na domaćem terenu bila bolja od Jazzera s 104:90, Houston je slavio kod kuće protiv Heata bez Gorana Dragića s 99:90, Washington je poražen kod Dallasa s 75:98, Nuggetsi su bili bolji na domaćem terenu od Portlanda s 104:101 dok je Minnesota slavila na gostovanju kod Clippersa s 126:118. Tu definitivno treba spomenuti Andrew Wigginsa s 40 poena i 6 skokova te Jeff Teaguea s 30 poena i šest asista dok je kod Clippersa Blake Griffin ubacio 32 poena uz 12 skokova i 12 asistencija.