Bogdanović i Žižić solidni, ozljeda Antetokounmpa, "Superman" Howard kao u najboljim danima.

Philadelphia 76ersi bili su uvjerljivi protiv Memphisa te i dalje pušu za vrat Cleveland Cavaliersima. Cavsi su u derbiju protiv vodeće momčadi istoka slavili nakon vrlo neizvjesnog susreta dok je Indiana Bojana Bogdanovića upisala novi poraz kojim je pala na peto mjesto konferencije.

Philadelphia je bez većih problema došla do pobjede protiv Memphisa. 76ersi su dobili prve tri četvrtine i u posljednju su dionicu ušli vodstvom od 30 poena razlike. Grizzliesi su u posljednjoj dionici smanjili visoku prednost na konačnih 119:105. Wayne Selden najbolji kod poraženih s 18 poena i 4 asistencije dok su izjednačeni 76ersi imali čak četiri strijelca s po 15 poena. Naš Dario je ubacio 15 uz 3 skoka, 2 asista, a imao je i po jednu ukradenu loptu i blokadu. Šut iz igre bio mu je 5/9, trica 3/6, a slobodna bacanja 2/3. JJ Redick zabio je 15 uz 3 skoka, Marco Belinelli 15 uz dvije asistencije, a Robert Covington 15 uz 2 skoka. Spomenimo i Joel Embiida koji je ubacio 14 uz 7 skokova i 4 asistencije za samo 19 minuta na terenu dok je Ben Simmons opet koketirao s triple-doubleom, zabio je 13 uz 9 asistencija i 7 skokova, a vjerojatno bi ga i dohvatio da nije igrao samo 24 minute pošto je utakmica rano bila riješena.

Indiana je poražena kod Pelicansa nakon velike borbe i neizvjesne utakmice. Pacersi su ušli s plus dva u posljednju dionicu koju su Pelicansi na kraju dobili s 29:23 za konačnu pobjedu 96:92. Anthony Davis još je jednom predvodio New Orleans s 28 poena, 13 skokova i čak 5 blokada dok je kod Pacersa najbolji bio Victor Oladipo s 21 poenom, 8 skokova i 3 asistencije. Bogdanović je igrao 33 minute, a za to je vrijeme ubacio 9 poena uz 3 skoka šutiravši iz igre 4/10, od toga tricu 1/3.

Toronto je na poluvremenu kod Cavsa imao 15 poena prednosti. Cleveland je to anulirao u trećem periodu pa se u posljednju dionicu ušlo s vodstvom Raptorsa 99:98. Ključnu tricu na 27 sekundi do kraja pogodio je Kevin Love za vodstvo Cavsa 128:124, a stečenu su prednost uspjeli zadržati do kraja. LeBron James odigrao je još jednu veličanstvenu partiju s 35 poena, čak 17 asistencija od čega je posljednja bila za tisućitu tricu Lovea koja je odlučila utakmicu i 7 skokova. Love je ubacio 23 uz 12 skokova i 4 asistencije dok je George Hill postigao 22 poena uz 3 skoka. Ante Žižić je odigrao solidnih 15 minuta za kojih je zabio 6 poena uz jedan skok. Iz igre je šutirao 2/3, a slobodna bacanja 2/2. Kod Raptorsa najbolji Kyle Lowry s 24 poena, 7 asista i 4 skoka dok je DeMar DeRozan ubacio 21 uz 5 asistencija i 3 skoka.

Vaja spomenuti i ozljedu Giannis Antetokounmpa koji je protiv Clippersa na domaćem terenu igrao samo 16 minuta nakon čega je ozljedio zglob te se više nije vraćao. Milwaukee je izgubio s 127:120, a na 11 utakmica do kraja nalaze se na omjeru 37-34, trenutno su osmoplasirani na istoku, a devetim Pistonsima bježe za pet pobjeda.

Utakmicu kao u najboljim danima Odigrao je Dwight Howard u pobjedi Hornetsa protiv Netsa 111:105. On je ubacio 32 poena od čega 28 u drugom poluvremenu, a skočio je nevjerojatnih 30 puta!