Babo slavio protiv neraspoloženog Bendera.

U devet odigranih utakmica na NBA parketima sinoć u akciji su bila tri hrvatska košarkaša. Dario Šarić je drugim double-double učinkom u nizu bio jedan od najboljih u pobjedi 76ersa protiv Bullsa dok su se u međusobnom dvoboju sastali Bojan Bogdanović i Dragan Bender. Slavila je Indiana, Babo je bio jedan od najboljih, a Bender je promašio sva tri svoja šuta. Od ostalih susreta izdvajamo pobjedu Portlanda nad Minnesotom, Pobjedu Celticsa kod Clippersa i prekid niza od četiri poraza te pobjedu Rocketsa u teksaškom derbiju kod Mavericksa.

Philadelphia je do pobjede 115:101 protiv Bullsa došla bez većih poteškoća. 76ersi su dobili prve tri četvrtine i u posljednju dionicu ušli s nedostižnih 18 poena prednosti. Bullsi su dobili posljednji period, ali bilo im je to dovoljno samo za smanjenje prednosti. Dario Šarić bio je jedan od najboljih u redovima domaćina s 21 poenom, 10 skokova i dvije asistencije. Iz igre je šutirao 6/9, od toga tricu odličnih 4/5, a slobodna bacanja 5/5. Joel Embiid je ubacio 22 poena, 5 skokova i 3 asista, a Ben Simmons je ostvario triple-double s 19 poena, 17 skokova i 14 asistencija. Bobby Portis 22 poena i 11 skokova nakon ulaska s klupe, a 21 i 7 skokova uz 3 asista djelo su Zach LaVinea.

Indiana je na domaćem terenu bila uvjerljiva protiv Phoenix Sunsa s 116:101. Pacersi su do poluvremena napravili 19 poena prednosti, a nakon trećeg perioda bili su na ogromnih plus 34. Sunsi su ublažili poraz u posljednjoj četvrtini dobivši je s 36:17. Babo je ubacio 17 poena uz 7 skokova i 3 asistencije, šutirao je iz igre kao i Šarić, 6/9, a trica mu je bila na 3/5 dok je slobodna bacanja pogodio dva od četiri.Thaddeus Young ubacio je 22 uz 3 skoka, Victor Oladipo 21 uz 9 asistencija i 4 skoka, aDomantas Sabonis 19 uz 8 skokova i 3 asistencije. Bender je ostao bez poena uz šut iz igre 0/3, sve trice, a imao je i 4 skoka te 3 asistencije. Josh Jackson 20 poena, a po 19 su ubacili Troy Daniels i Devin Booker.

Nakon što je susret domaćeg Portlanda i Minnesote bio neriješen 54:54, pobjednik je riješen u trećem periodu kojeg Blazersi dobivaju s uvjerljivih 43:30. Portland je sačuvao stečenu prednost do samog kraja i zasluženo dobio s 123:114. Damian Lillard predvodio je Blazerse s 31 poenom, 6 asistencija i 4 skoka dok je CJ McCollum ubacio 28 uz 5 asistencija i 3 skoka. Kod Minnesote je Andrew Wiggins ubacio 24, a Jamal Crawford 19 poena uz 5 asista. Minnesota je igrala bez Jimmy Butlera.

Boston je prekinuo niz od četiri poraza pobjedom kod Clippersa. Nakon relativno izjednačene prve dvije četvrtine nakon kojih je Boston bio u vodstvu 62:55, u trećem su periodu poduplali prednost i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno. Pobjeda Celticsa na kraju 113:102 na krilima Kyrie Irvinga s 20 poena, 8 skokova i 7 asista i Jayson Tatuma koji je ubacio 18 uz 6 skokova i 3 asista. Kod Clippersa najbolji Blake Griffin s 23 poena, 5 skokova i 3 asistencije i Lou Williams s 20 poena i 7 asistencija.

Teksaški dvoboj pripao je gostima iz Houstona koji su slavili kod Dallasa s 104:97. Rocketsi su nakon treće četvrtine imali 18 poena prednosti, a iako je Dallas posljednji period dobio s 30:19, niti jednom nisu ugrozili pobjedu Houstona kojeg je predvodio James Harden s 25 poena, 13 asistencija i 5 skokova te Trevor Ariza s 23 poena i 4 skoka. Wesley Mathews najbolji kod Mavsa s 29 poena, 5 asistencija i 4 skoka dok je Yogi Ferrell zabio 19 uz po četiri skoka i asista.

Utah je slavila u gostima kod Detroita nakon produžetka s 98:95, a tu valja spomenuti strašan učinak Andre Drummonda iz Pistonsa koji je ubacio 30 poena uz 24 skoka, 6 blokada, 4 asistencije i 3 osvojene lopte. Pelicansi su slavili 101:96 kod Hornetsa, Raptorsi kod Hawksa s 108:93 i Spursi kod Memphisa 108:85. Spursi su imali čak 8 dvocifrenih igrača, a čak 4 igrača koja su ušla s klupe zabila su dvocifreni broj poena.