Dario Šarić odigrao najlošiju utakmicu do sada, ali svejedno je to bila solidna partija.

Philadelphia 76ersi preokrenuli su -12 iz treće četvrtine te su došli do pobjede i vodstva 3-1 useriji protiv Miami Heata. Posao mogu završiti već u utorak kada je na rasporedu peta utakmica u Philadelphiji. Na ovoj utakmici opet je nekoliko puta zaiskrilo, vidjeli smo rasječenu arkadu, koškanja, a ništa drugačije neće biti ni u petom susretu.

Miami Heat-Philadelphia 76ers 102:106 (26:26, 35:30, 22:23, 19:27) 1-3

Philadelphia 76ersi odigrali su loše prvo poluvrijeme nakon kojeg su bili u zaostatku 61:56. Dario Šarić krenuo je u utakmicu vrlo dobro, a u prvih osam minuta postigao je 7 poena uz 5 skokova, ali onda se uklopio u sivilo svoje momčadi. Philadelphia je imala čak 17 izgubljenih lopti u prvom poluvremenu i pravo je čudo kako Miami to nije bolje iskoristio. S izgubljenim loptama nastavili su i u trećoj četvrtini kada su ih izgubili još sedam. Prednjačili su Ben Simmons i Joel Embiid koji su od ukupno 26 izgubljenih lopti Phile imali čak 15. Embiid 8, a Simmons 7.

Miami Heat je u tom periodu, točnije polovicom treće četvrtine došao do najviših 12 poena prednosti na utakmici. U tom periodu gledali smo možda i najlošiju košarku od strane Philadelphie koji su s novih 7 izgubljenih lopti častili domaće košarkaše. Kako je četvrtina išla kraju tako su 76ersi na krilima igrača s klupe uspjeli smanjiti prednost na samo minus četiri uoči posljednje dionice. Tricu za minus četiri pogodio je Erslan Ilyasova na samom isteku četvrtine.

Minuta je bila dovoljna da 76ersi u posljednjoj dionici izjednače na 83:83 na krilima Bena Simmonsa, a novo vodstvo, prvo nakon 39:40 u drugoj četvrtini donosi Embiid s dva pogođena slobodna bacanja, nakon čega blokira Hassana Wnitesidea, a JJ Redick polaže za 83:87. Phila je zadržala vodstvo sve do završnice kada Miami preko Dwaynea Wadea u dva navrata dolazi na minus jedan. Prvi puta na 100:99, nakon čega zakucava Simmons, a drugi puta odmah potom nakon još jedne dvice Wadea, ali odmah je uzvratio Redick dugom dvicom za 104:101 na 30 sekundi do kraja. Wade je u idućem napadu fauliran, ali pogađa samo jedno bacanje na 17 sekundi do kraja za 104:102 nakon čega je fauliran Redick koji pogađa oba i postavlja konačnih 102:106. Josh Richardson promašio je dva puta u posljednjem napadu Heata koji u Philadelphiu odlazi sa zaostatkom 3-1.

Simmons je predvodio 76erse s triple-doubleom, ubacio je 17 poena uz 13 skokova, 10 asistencija i 4 osvojene uz onih 7 izgubljenih lopti. JJ Redick je bio prvi strijelac Phile s 24 poena. Embiid je uz 8 izgubljenih lopti ubacio 14 poena uz 12 skokova i čak 5 blokada. Šarić je utakmicu završio s 11 poena, 8 skokova i 2 asista uz šut iz igre 4/13 od čega mu je trica bila 1/4 dok je slobodna bacanja gađao 2/2. Kod Heata najbolji Wade s 25 poena i 3 skoka dok je Goran Dragić ubacio 20 uz 3 asistencije. Dobru partiju je konačno odigrao i Hassan Whiteside s 13 poena i 13 skokova.