76ersi slavili nakon drame u produžetku, preokret Pacersa u završnici utakmice.

Dario Šarić i Bojan Bogdanović nastavljaju s dobrim igrama. Sinoć su bili među najboljim igračima svojih momčadi u pobjedama protiv Hornetsa i Heata. Philadelphia je prosula 21 poen prednosti iz treće četvrtine te je ganjala pet poena minusa u posljednjih 80 sekundi utakmice da bi uspjela doći do produžetka i pobjede na kraju. Miami je protiv Indiane imao četiri poena prednosti na minutu i pol do kraja, a onda su Pacersi serijom 12:0 zaključili utakmicu. Bogdanović je postigao jedan od ključnih koševa na utakmici. Ostali naši igrači bili su slobodni.

Charlotte Hornets (6-6) - Philadelphia 76ers (8-5) 132:133 (33:33, 17:32, 35:31, 34:23, 13:14)

Nakon atraktivne prve četvrtine s puno poena i s jedne i druge strane, 76ersi su zaigrali puno bolje u drugoj četvrtini, posebno obrambeno i na poluvrijeme otišli s 15 poena prednosti. Došli su u trećem periodu i do plus 21 i tek su tada gosti počeli igrati. Do kraja četvrtine razliku su smanjili na minus 11, a onda je uslijedio potpuni preokret u posljednjoj dionici u kojoj su na 1:17 do kraja imali vodstvo 117:112. Stvari je u svoje ruke tada uzeo fantastični Joel Embiid koji je prvo pogodio dva slobodna bacanja, a nakon odlične obrane 76ersa i tricu preko Kembe Walkera za izjednačenje na 34 sekunde do kraja. Walker je odgovorio teškim polaganjem preko Embiida za 119:117, a centar Phile pogodio je nova dva bacanja i poravnao rezultat na 25 sekundi do kraja. Do kraja regularnog dijela vidjeli smo promašaje Walkera s jedne i JJ Redicka s druge strane pa je utakmica otišla u produžetak.

U produžetku je Philadelphia došla do plus četiri na 6 sekundi do kraja, a kod Honetsa je Willy Hernangomez pogodio tricu na kraju za konačnih 133:132 za 76erse.

Embiid je bio nezadrživ, ubacio je Hornetsima 42 poena uz 18 skokova, 4 asista i 4 blokade. Ben Simmons zabio je 22 poena uz 13 asistencija i 8 skokova, a naš Dario je za 40 minuta na terenu postigao 18 poena (6/13 iz igre, 4/8 trica, 2/2 slobodna bacanja), 9 skokova, dvije asistencije, a imao je i jednu blokadu. Većinu poena postigao je u prvom poluvremenu, kao i sve četiri trice. Walker najbolji kod Hornetsa s 30 poena, 9 asistencija i 7 skokova, Jeremy Lamb je zabio 17, a Hernangomez 14 poena.

Indiana Pacers (8-5) - Miami Heat (5-6) 110:102 (24:26, 27:33, 33:21, 26:22)

Nakon što je Miami imao prednost od osam poena na poluvremenu, gosti iz Indiane preokrenuli su utakmicu u trećem periodu i u posljednju dionicu ušli s četiri poena prednosti. Miami je u završnicu susreta ipak uspio ući s vodstvom od četiri poena koliko su imali na 1:38 do kraja. Miles Turner je tada smanjio na minus dva, a nakon što je Josh Richardson promašio tricu, na drugoj strani naš je Bojan pogađa i dovodi Pacerse u vodstvo 103:102 na 56 sekundi do kraja. Indiana je do kraja postigla još sedam poena za ukupnih 12:0 i pobjedu na kraju.

Victor Oladipo najbolji kod pobjednika s 22 poena, 10 asistencija, 5 skokova i 4 osvojene lopte, Domantas Sabonis je ubacio 17 uz 11 skokova, a Darren Collison također 17 uz 4 asistencije i 3 skoka. Bogdanović je za 29 minuta na terenu ubacio 16 poena (6/9 iz igre, 3/4 trica, 1/2 slobodna bacanja). Miami koji je igrao bez Gorana Dragića i Dwyanea Wadea, najbolji Kelly Olynyk s 20 poena i 4 skoka, a Richardson je ubacio 18 uz 6 asistencija.