Šariću novi double-double, odlični Nurkić, ozljeda Nikole Jokića.

Ove noći na NBA parketima odigrano je pet utakmica. Šarićevi Sixersi su u odličnoj utakmici poraženi u Bostonu. Cavsi su stigli do desete uzastopne pobjede, Jazzeri i Bucksi stigli do važnih gostujućih pobjeda, a dan nakon što je gležanj izvrnuo Kristaps Porzingis isto se dogodilo i Nikoli Jokiću.

Boston Celticsi (19-4) na svom su terenu svladali Philadelphia 76erse (12-9) sa 108-97. Zanimljiva utakmica u kojoj su Celticsi na poluvremenu imali +10 no nisu uspijeli prelomiti utakmicu. Devet minuta prije kraja Sixersi su na samo -3, no Celticsi serijom 14-4 stižu do opet malo osjetnije prednosti koju bez problema zadržavaju do kraja. Celticsi su studeni završili sa skorom 14-2 i izjednačili najbolji učinak u povijesti franšize. Najbolji je bio Kyrie Irving (36k, 5/8s, 4s, 3a), a solidnu pomoć imao je u Alu Horfordu (21k, 9/12šut, 8s, 5a, 2bl), Marcusu Morrisu (17k, 5s, 3a) i rookieu Jaysonu Tatumu (15k, 2/3trica, 2uk.l). Kod Sixersa još uvijek u back-to-back utakmicama ne nastupa Joel Embiid. Novu sjajnu partiju pružio je naš Dario Šarić (18k, 3/6trica, 10s, 4a), a solidni su bili i veteran JJ Redick (17k, 4/6trica, 3s, 5a) te rookie Ben Simmons (15k, 6s, 7a, 5uk.l).

Cleveland Cavsi (15-7) su 121-114 pobjedom protiv Atlanta Hawksa (4-17) upisali svoj deseti trijumf u nizu. Hawksi su na poluvremenu vodili sa +4, no gosti odigravaju sjajnu treću četvrtinu i u posljednju dionicu ulaze sa +9. Uporni Hawksi odbijaju se predati i u posljednje dvije minute ulaze sa minimalnim zaostatkom 112-113. Nakon što promašuju šut za vodstvo, LeBron James zabija ključnu tricu za Cavse. Gosti su dobili skok 40-29 i tricu šutirali odličnih 18/39. Kod pobjednika po običaju najbolji LeBron James (24k, 8/11šut, 6s, 12a, 2uk.l, 2bl) i Kevin Love (25k, 16s), dok je s klupe ponovo svoj pun doprinos dao veteran Dwyane Wade (19k, 3/5trica, 3a, 4uk.l).

Kod upornih Hawksa najbolji njemački playmaker Dennis Schroder (27k, 5a), a dominaciju Europljana sa klupe su upotpunili Turčin Ersan Ilyasova (22k, 4/6trica, 3a, 4uk.l) i Talijan Marco Bellineli (18k, 4s, 5a).

Denver Nuggetsi (12-9) su mnogo teže od očekivanog svladali Chicago Bullse (3-17) sa 111-110. Bullsi su fenomenalno otvorili utakmicu i poveli sa velikih 26-8. Prednost su držali do 5 minuta prije kraja treće četvrtine kad gosti stižu do 78-77 vodstva. Do kraja utakmice momčadi se izmjenjuju u vodstvu. Košem Finca Lauria Markkanena Bullsi u posljednjoj minuti vode 108-105. Tad Will Barton pogađa 4 od 5 slobodnih bacanja za vodstvo domaćina 109-108. Samo 9 sekundi prije kraja playmaker Bullsa Kris Dunn zabija za novo vodstvo gostiju 110-109, no 6 sekundi kasnije Barton pogađa za sretnu pobjedu domaćina. Pobjednu Nuggetsa zasjenila je ozljeda gležnja sjajnog Srbina Nikole Jokića o čijoj ozbiljnosti se zasad još ništa ne zna. Domaćina su do pobjede vodili rezervist Will Barton (37k, 6/9trica, 3a, 3uk.l), Gary Harris (21k, 3s, 3a, 3uk.l, 2bl) te Kenneth Faried (14k, 7/10šut, 13s). Kod Bullsa najbolji Lauri Markkanen (20k, 9s), Robin Lopez (20k, 9/11šut, 6s) te Kris Dunn (19k, 5s, 5a).

Milwaukee Bucksi (11-9) su sjajnom predstavom slavili kod Portland Trailblazersa (13-9) sa 103-91. Gosti su već na poluvremenu imali +15, u posljednjoj četvrtini i +24, se krajnji rezultat ne prikazuje količinu dominacije koju su Bucksi imali u ovoj utakmici. Raspoložen je bio trojac Khriss Middleton (26k, 4/6trica, 7s, 4a), Eric Bledsoe (25k, 4a, 2uk.l) i Giannis Antetokounmpo (20k, 9s, 5a, 3uk.l, 3bl). Kod Portlanda daleko najbolji naš susjed Jusuf Nurkić (25k, 11s, 3uk.l). Zakazala je udarna igla Blazersa, bekovski par Damial Lillard i Cj McCollum koji su kombinirano postigli 33 koša uz slab šut 14/36.

Utah Jazz (11-11) su očekivano svladali Los Angeles Clipperse (8-12) sa 126-107. Nakon izjednačenog prvog poluvremena ozljedama izranjavani Clippersi (Blake Griffin, Patrick Beverley, Danilo Gallinari,Miloš Teodosić) u nastavku su izgubili snagu i gosti su to iskoristili. Clippersi su sredinom treće četvrtine vodili 81-74, no Utah prvo serijom 11-0 dolazi u vodstvo, da bi novom 21-4 serijom u posljednjoj četvrtini riješili pitanje pobjednika. Gosti su imali sjajni protok lopte i čak 38 asistencija. Najbolji u redovima pobjednika rezervist Alec Burks (28k, 4/6trice, 7s, 5a, 3uk.l), rookie Donovan Mitchell (24k, 5/10trice, 6a) i Derrick Favors (12k, 12s, 4a). Kod oslabljenih Clippersa najbolji Austin Rivers (25k, 6a), Lou Williams (20k, 5a) i DeAndre Jordan (8k, 16s, 3a).