Phila bez Embiida dobro parirala Cavsima.

Ove noći na NBA parketima odigrano je 10 ludih utakmica. Na parkete se vratio Dario Šarić odličnom predstavom protiv Cavsa. Na veliko iznenađenje Hezonja i Žižić bili su starteri svojih momčadi. Večer su obilježile sjajne individualne predstave. Briljirali su Harden i Antetokuonmpo, dok su triple-double učinke ostvarili Vučević, James i Westbrook.

Cleveland Cavsi (19-8) su se vratili na pobjedničke staze 105-98 pobjedom nad Philadelphia 76ersima (13-12). Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli 20-11. Domaćin preokreće i u posljednju četvrtinu ulazi sa +5. Jedno vrijeme se igra koš za koš, no četiri i pol minute prije kraja Sixersi dolaze do 96-91 prednosti. Domaćin utakmicu završava serijom 14-2 i dolazi do pobjede. Uz otprije ozlijeđene Isaiaha Thomasa, Tristana Thompsona, Derricka Rosea i Imana Shumperta, noćas za Cavse nije nastupio ni Kevin Love. To je dovelo do povijesnog prvog NBA starta Ante Žižića.  No taj start nije baš iskoristio. Za pet minuta u igri promašio je jedini šut i imao po skok i asistenciju. No kako su Sixersi za vrijeme kad je bio u igri imali +10, Žižić se više nije vraćao u igru. Najbolji je ponovo bio briljantni LeBron James (30k, 13s, 13a, 3uk.l) koji je zabio ili asistirao u svih 22 posljednja koša Cavsa. James je imao pomoć u trojici igrača s klupe koji su postigli po 13 koševa, Jeffu Greenu, Kyleu Korveru i Dwyaneu Wadeu. Sixersi su bili bez Joela Embiida koji još uvijek nema dozvolu da igra back-to-back utakmice. No vratio se naš Dario Šarić koji je sa posebnim zaštitnim naočalama bio najbolji igrač Sixersa sa 17 poena, 9 skokova i 6 asistencija.

Uz Šarića odlično su odigrali i Robert Covington (19k, 5/7trica, 6s, 4uk.l) koji se nešto više od minute prije kraja ozlijedio kad se u pokušaju da spasi jednu loptu bacio van terena i udario u metalnu šipku,rookie Ben Simmons (14k, 6s, 10a), JJ Redick (19k, 4/9trica, 2uk.l). Solidno je u svom debiju u dresu Sixersa odigrao i Trevor Booker (12k, 8s).

Atlanta Hawksi (6-19) su sa 117-110 nanijeli novi poraz Orlando Magicu (11-17). Domaćin je rano stigao do dvoznamenkaste prednosti, no nisu uspijeli prelomiti utakmicu i gosti u posljednju četvrtinu ulaze sa samo -2. Magic u posljednju minutu ulazi sa vodstvom 110-108, no tad rade hrpu nepotrebnih grešaka i domaćin samu završnicu dobija 9-0. Kod Hawksa su briljirali Turčin Ersan Ilyasova (26k, 9/9šut, 5/5trica, 3s, 4a), junak završnice Kent Bazemore (19k, 6s, 7a, 3uk.l) i mladi Nijemac Dennis Schroder (18k, 7a, 2uk.l). Gosti su uz otprije ozlijeđenog Evana Fourniera zbog potresa mozga ostali i bez Aarona Gordona. Posljedica toga bio je prvi ovosezonski start Maria Hezonje. On je na parketu proveo čak 31 minutu i upisao 9 poena, 6 skokova, 2 asistencije te po jednu blokadu i osvojenu loptu. Kod Magica je sa triple-double učinkom briljirao Crnogorac Nikola Vučević (31k, 4/6trica, 13s, 10a) a rekord karijere upisao je i Jonathon Simmons (29k, 7s, 5a).

Phoenix Sunsi (9-19) nisu uspijeli iznenaditi San Antonio Spurse (19-8), te su na svom terenu poraženi 101-104. Spursi su u prvoj četvrtini otišli na +13, u trećoj u jednom trenutku imali i +19. No uporni domaćin se nije predavao i manje od četiri minute prije kraja stigli su do 96-96 izjednačenja, s 29 sekundi prije kraja i do 101-99 vodstva. Osam sekundi kasnije Bryan Forbes zabija tricu za 102-101 vodstvo Spursa. Nakon promašene trice za pobjedu Mikea Jamesa, Australac Patty Mills sa linije slobodnih bacanja postavlja konačan rezultat. Spursi su igrali bez Kawhia Leonarda, Dannya Greena, Pau Gasola, Tonya Parkera, Manu Ginobilia i Kyle Andersona, igrali su 5. utakmicu u 7 večeri, no briljantni trener Gregg Popovich ponovo je izvukao maksimum od igrača koje je imao na raspolaganju. Pobjednike su predvodili LaMarcus Aldridge (20k, 9s, 3bl), Patty Mills (20k, 3/4trica) i Rudy Gay (16k, 7/11šut, 9s). Kod domaćini koji su nedavno zbog ozljede aduktora na duže vrijeme ostali bez najboljeg igrača Devina Bookera najbolji rookie Mike James (25k, 3uk.l) i TJ Warren (24k, 3s). Naš Dragan Bender igrao je šest neprimjetnih minuta za koje je promašio jednu tricu i uhvatio dvije lopte.

Los Angeles Clippersi (9-15) su u infarktnoj završnici pobijedili Washington Wizardse (14-12) sa 113-112. Wizardsi su poveli 13-0, no domaćin već do kraja četvrtine dolazi do prednosti. Clippersi na poluvrijeme odlaze sa +13. Gosti malo po malo smanjuju prednost i u posljednjoj četvrtini momčadi se izmjenjuju u vodstvu. Gosti u posljednju minutu ulaze sa vodstvom 109-105. Nakon dva slobodna bacanja i trice Austina Riversa Clippersi vode 110-109. Samo 8 sekundi prije kraja Bradley Beal zabija uz dodatno slobodno bacanje za 112-110 vodstvo Wizardsa. Tad na scenu stupa Lou Williams i u posljednjoj sekundi ubacuje tricu za veliku pobjedu domaćina. Clipperse su do pobjede vodili junak s klupe Lou Williams (35k, 8a), Talijan Danilo Gallinari (25k, 3s) i Austin Rivers (16k, 7a). Kod Wizards najbolji Otto Porter Jr (27k, 11s, 5a, 3uk.l), Bradley Beal (25k, 3a) i Mike Scott (22k, 9/11šut, 3/4trica, 8s).

Miami Heat (12-13) je u Mexico Cityu svladao Brooklyn Netse (10-15) sa 101-89. Nijedna momčad se nije uspijela odvojiti i u posljednju četvrtinu ušlo se sa prednošću Heata od 3 koša. Košarkaši iz Miamia uspijevaju relativno brzo tu prednost podići na dvocifrenu razinu i bez većih problema stići do pobjede. Kod pobjednika najbolji Slovenac Goran Dragić (20k, 7s, 3a, 2uk.l), Tyler Johnson (20k, 8/11šut, 4s) i James Johnson (17k, 7s, 3a, 2bl). Kod Netsa najbolji Rondae Hollis-Jefferson (18k, 8s, 2bl) i Spencer Dinwiddie (15k, 3s, 9a).

Charlotte Hornetsi (9-16) na domaćem su terenu poraženi od Los Angeles Lakersa (10-15) sa 99-110. Domaći su prvo poluvrijeme dobili sa 4 poena razlike, no u posljednju dionicu ušlo se sa prednošću Lakersa od +1. Kod rezultata 94-90 Lakersi rade seriju 10-0 za velikih +14 i rješavaju utakmicu. Kod Lakersa najbolji igrači s klupe Jordan Clarkson (22k, 5s, 6a), rookie Kyle Kuzma (12k, 14s) i Julius Randle (12k, 6s, 3a, 2bl), a od startera solidni su bili i Brandon Ingram (18k, 6s) te Kentavious Caldwell-Pope (15k, 2uk.l). Kod Hornetsa je bio evidentan umor. Večer prije su protiv Bullsa igrali produžetak, a ostali su bez tri ključna igrača s klupe, Franka Kaminskyog, Jeremya Lamba i Cody Zellera. Protiv Lakersa najbolji su bili Dwight Howard (21k, 12s, 2bl) i Kemba Walker (23k, 3s, 4a).

Chicago Bullsi (5-20) su upisali drugu pobjedu u nizu svladavši sa 104-102 New York Knickse (12-13). Bullsi su poveli 22-9 i prednost održavali sve do pred kraj treće četvrtine. Tad Knicksi rade malu seriju i u posljednju četvrtinu ulaze sa +3. U zadnjoj dionici bolji su Bullsi i kad se u zadnje dvije minute utakmice ušlo sa prednošću Bullsa 102-92 činilo se da je utakmica gotova. No sa 6 koševa Courneya Leea i 4 Kristapsa Porzingisa Knicksi izjednačuju 8 sekundi prije kraja. U posljednjem napadu suci odlučuju da je Lee napravio prekršaj nad Krisom Dunnom. Mladi playmaker Bullsa ubacuje oba slobodna bacanja, a Porzingis u posljednjoj sekundi promašuje poprilično otvorenu tricu za pobjedu. Kod Bullsa odličan povratnik Nikola Mirotić (19k, 5/8trica, 3s), Kris Dunn (17k, 7s, 9a, 3uk.l) i finski rookie Lauri Markkanen (15k, 8s, 2bl). Kod Knicksa najbolji Kristaps Porzingis (23k, 4s) i Courtney Lee (14k, 4s, 2uk.l).

Milwaukee Bucksi (15-10) su rutinski svladali Utah Jazz (13-14) sa 117-100. Domaćin je poveo 18-5 i nije se okretao unatrag. Pred kraj treće četvrtine imali su +21 i utakmica je tu bila riješena. Kod pobjednika je briljirao Grk Giannis Antetokounmpo (37k, 13s, 7a, 2uk.l), a solidnu pomoć imao je u Khrisu Middletonu (20k, 5s, 5a), Ericu Bledsou (20k, 4s, 3uk.l) te Malcolmu Brogdonu (16k, 2uk.l).

Kod Jazza najbolji francuski centar Rudy Gobert (20k, 9s)i  Alec Burks (20k, 6s, 3a).

Memphis Grizzliesi (8-18) su u produžetku u ludoj završnici sa 101-102 poraženi od Oklahoma City Thundersa (12-13). Domaćin je počeo sjajno i prvu četvrtinu dobio sa 34-19. Prednost je u nekoliko navrata iznosila i +20, no gosti sredinom treće četvrtine hvataju priključak i u posljednju dionicu ulaze sa košem razlike.  U posljednjoj četvrtini igra se koš za koš. Kod vodstva Thundera 91-90 deset sekundi prije kraja Carmelo Anthony pogađa jedno od dva slobodna bacanja. Tad slijedi drama. Russell Westbrook faulira Marca Gasola. Španjolac pogađa prvo, no promašuje drugo. Domaćin uspijeva uhvatiti loptu i u posljednjoj sekundi novi prekršaj gostiju. Tyreke Evans ima kod 91-92 šansu da sa dva slobodna bacanja donese pobjedu Grizzliesima. No promašuje već prvo, ali pogađa drugo za produžetak. U produžetku nove drame. Nakon trice Evansa Grizzliesi u posljednju minutu ulaze sa 101-98 vodstvom. Samo 13 sekundi prije kraja Westbrook zabija za 100-101. Gosti rade prekršaj na JaMychallu Greenu koji 8 sekundi prije kraja promašuje oba slobodna bacanja. Ovog puta Marc Gasol faulira Westbrooka koji 5 sekundi prije kraja ubacuje oba slobodna bacanja za 102-101 vodstvo Thundersa. Domaćin ima još jednu priliku za pobjedu, no Anthony blokira pokušaj trice Evansa sa sirenom. Kod pobjednika sa novim triple-doubleom najbolji Russell Westbrook (20k, 11s, 14a), a odlični su bili i Carmelo Anthony (21k, 9s, 2uk.l, 2bl), Steven Adams (21k, 7/11šut, 9s) i Španjolac Alex Abrines (20k, 6/8trica, 4s, 2uk.l). Kod nesretno poraženih Grizzliesa najbolji Tyreke Evans (29k, 13s, 5a) i Marc Gasol (22k, 6s, 6a).

Houston Rocketsi (20-4) su u sjajnoj utakmici slavili kod Portland Trailblazersa (13-12) sa 124-117. Domaćin koji je igrao bez ozlijeđenog Jusufa Nurkića je izgledao sjajno 36 minuta. Treću četvrtinu su završili velikom serijom 20-7 i u posljednju dionicu ušli sa velikih +14. No tad kreće teksaški uragan. Vodeća momčad lige posljednju četvrtinu dobija sa čak 40-19. Novu briljantnu partiju pružio je glavni MVP kandidat James Harden (48k, 8s, 3a, 3uk.l), a pratili su ga Chris Paul (26k, 3s, 7a, 2uk.l) i Švicarac Clint Capela (11k, 4/5šut, 10s).

Kod domaćina ponovo najbolji bekovi Damian Lillard (35k, 9/16trica, 4s, 6a) i CJ McCollum (28k, 4a), dok je na Nurkićevom mjestu solidno odigrao Meyers Leonard (12k, 5/6šut, 4s).