LeBron si poklonio poraz za rođendan.

Šarićevi Sixersi slavili su u Denveru, a Šiši je bio nadomak double-doublea sa 20 poena, devet  skokova i šest asista.  Utah je pobjedom pokvarila rođendan LeBronu Jamesu, no priča dana je spektakularan povratak Stepha Currya koji je u 26 minuta ubacio deset trica.

Denver Nuggetsi (19-17) su pred svojim navijačima poraženi od Philadelphia 76ersa (16-19) sa 102-107. Bila je to utakmica u kojoj u prvom poluvremenu nijedna momčad nije ostvarila ozbiljniju prednost. Na poluvrijeme se otišlo s plus tri za Nuggetse. No, domaćin treću četvrtinu započinje serijom 11-0 i ima lijepih plus 14. Sixersi na to odgovaraju svojom velikom serijom 25-4 i preuzimaju vodstvo. U posljednju četvrtinu ušlo se s vodstvom Sixersa 83-80. Nju Sixersi otvaraju sa osam uzastopnih poena Jerryda Baylessa i dolaze do dvocifrene prednosti. U posljednju minutu gosti ulaze s tri poena zaostatka. Promašuju tricu za izjednačenje, te je nakon po dva ubačena slobodna bacanja sa svake strane samo 11 sekundi prije kraja rezultat 105-102  za Sixerse. Tad na asistenciju Daria Šarića Robert Covington zakucava za konačan rezultat. Sixersi su ponovo igrali bez najboljeg igrača Joela Embiida, a najučinkovitiji je bio naš reprezentativac. U novoj sjajnoj partiji Šiši je za 35 minuta na parketu ubacio 20 poena (šut 6/15, trica 3/7, sl.bac 5/5), uz 9 skokova, 6 asistencija i blokadu.

Uz njega raspoloženi su bili i Robert Covington (15k, 10s, 3a, 2uk.l) i JJ Redick (18k, 2/4trica). No do pobjede ne bi došli da nije bilo sjajnog učinka igrača s klupe. Po 14 poena s klupe ubacili su Jerryd Bayless i Richaun Holmes, a sa 10 poena i osam asistencija odličan je bio i TJ McConnell. Kod Nuggetsa koje je pokopao užasan šut za tricu (7/32) najbolji Jamal Murray (31k, 8s, 3a), Srbin Nikola Jokić (19k, 13s, 6a, 3bl) i Will Barton (14k, 7s, 5a, 2uk.l).

Orlando Magic (12-25) na svom je parketu u floridskom derbiju sa 111-117 poražen od Miami Heata (19-17). Počelo je odlično za domaćina. Nakon prve četvrtine imali su plus 11, a na poluvremenu plus 16. Prednost su zadržali sve do tri i pol minute prije kraja. Tad su vodili 105-100, no Heat odgovara serijom 9-0 i preuzima vodstvo. Magic u posljednju minutu ulazi s minus jedan, no tad svoju treću tricu ubacuje Tyler Johnson. Tricom Evana Fourniera Orlando ponovo dolazi poen zaostatka, no 16 sekundi prije kraja ubacuje Goran Dragić. Nakon što domaći promašuju tricu za izjednačenje Tyler Johnson s linije slobodnih bacanja rješava utakmicu. Obje su momčadi odlično šutirale iz igre (51,1%-54,4%) i bile odlične u tricama (12/24-12/27), no odlučile su nijanse i četiri izgubljene lopte više domaćina. Kod pobjednika najbolji Tyler Johnson (31k, 3/4trica, 4s, 3a), Goran Dragić (25k, 2/4trica, 4s, 8a, 2uk.l) te Kelly Olynyk (17k, 2/4trica, 6s, 3a). Kod Magica najbolji Aaron Gordon (39k, 5/11trica, 7s, 2bl), Evan Fournier (23k, 3/6trica, 6s, 3a) i Bismack Biyombo (10k, 5/6trica, 10s, 4bl). Naš je Mario Hezonja igrao 12 minuta i za to vrijeme ubacio šest poena (šut 3/5, trica 0/2) uz tri skoka i dvije asistencije.

New Orleans Pelicansi (18-18) iznenađujuće su na svom terenu sa 103-105 poraženi od New York Knicksa (18-18). Gosti su bolje ušli u utakmicu i na poluvremenu imali plus 11. Na početku treće četvrtine prednost je iznosila i plus 16, no domaćin se budi i u posljednju dionicu ulazi sa samo minus jedan. Pelicansi posljednju četvrtinu otvaraju serijom 8-0 i činilo se da će konačno prelomiti uporne Knickse. No, to se nije dogodilo. U posljednjih 90 sekundi ulazi se sa prednošću domaćina 101-96, a tad sedam uzastopnih poena ubacuje Kristaps Porzingis i Knicksi vode 103-101. DeMarcus Cousins sa dva slobodna bacanja izjednačuje, no samo devet sekundi prije kraja Jarrett Jack je fauliran i mirno ubacuje oba slobodna bacanja za vodstvo Knicksa 105-103. Domaćin ima posljednji napad. Tricu za pobjedu šutira Anthony Davis, no ne pogađa i gosti slave veliku pobjedu. Knicksi su čitavu utakmicu imali samo šest izgubljenih lopti. Najbolji su bili Kristaps Porzingis (30k, 7s, 3a, 2uk.l, 2bl), Jarrett Jack (15k, 4s ,7a) i s klupe Michael Beasley (15k, 5s). Kod Pelicansa najbolji DeMarcus Cousins (29k, 3/6trica,19s, 4a), Anthony Davis (31k, 9s, 5bl) i Rajon Rondo (8k, 12a).

Detroit Pistonsi (20-15) su neočekivano lako s 93-79 svladali San Antonio Spurse (25-12). Pistonsi su odlično počeli i nakon prvih 12 minuta imali plus 11. No, u drugoj četvrtini se gosti bude i na poluvrijeme odlaze sa samo tri poena zaostatka. U posljednju četvrtinu domaćin ulazi s plus šest, a vrlo rano dolazi i do plus 18 i prelama utakmicu. Kod Pistonsa, koji igraju bez startnog bekovskog para Reggie Jackson/Avery Bradley, najbolji su bili Andre Drummond (14k, 21s, 6a, 3uk.l), Reggie Bullock (22k, 4/7trica), Ish Smith (18k, 3s, 4a) te s klupe rookie Luke Kennard (20k, 4/5trica, 3uk.l). Kod Spursa koji su iz igre šutirali tek 36,9%, a tricu katastrofalnih 5/26, bolji od ostalih bili su LaMarcus Aldridge (15k, 11s, 2bl) i Kawhi Leonard (18k, 3a).

Atlanta Hawksi (10-26) uvjerljivo su sa 104-89 svladali Portland Trailblazerse (18-17). Gosti su na poluvremenu imali plus šest, a početkom treće četvrtine i 11 koševa prednosti, no uporna mlada momčad Hawksa četvrtinu završava serijom 13-2 i u posljednju dionicu ulazi s plus tri. Hawksi posljednju četvrtinu započinju 10-2 serijom i dolaze do dvocifrene prednosti koju do kraja utakmice lakoćom održavaju. Odlučile su trice koje su Hawksi gađali odličnih 14/30 - prema skromnih 7/25 Blazersa. Šestoricu dvocifrenih igrača Hawksa predvodila su trojica Europljana, Nijemac Dennis Schroder (22k, 8a), Turčin Ersan Ilyasova (13k, 2/4trica, 8s) i Talijan Marco Belinelli (14k, 2/4trica, 2uk.l). Kod Blazersa koji su i dalje bez najboljeg igrača Damiana Lillarda najbolja je bila njegova zamjena Shabazz Napier (21k, 8s, 6a, 2bl), a solidni su bili CJ McCollum (18k, 4s) i Jusuf Nurkić (8k, 11s, 4a, 3bl).

Golden State Warriorsi (29-8) lako su sa 141-128 svladali Memphis Grizzliese (11-25). Prva četvrtina završila je sa nevjerojatnih 40-38. U drugoj je zbog dvije tehničke isključen Draymond Green i to je razljutilo Warriorse koji na poluvrijeme odlaze s plus 11. Domaćin treću četvrtinu završava s 18 poena prednosti te je posljednja dionica bila samo odrađivanje posla. Warriorsi su iz igre šutirali 58,8%, tricu 54,5% (18-33) i slobodna bacanja 92%. U svom povratku nakon ozljede briljirao je Steph Curry.  Za samo 26 minuta postigao je 37 poena (šut 13-17, trica 10-13) uz četiri skoka i tri asistencije.

Uz Currya raspoloženi su bili Kevin Durant (20k, 2/4trica, 5s, 9a), Klay Thompson (21k, 5/11trica, 5a) i još jedan povratnik - Gruzijac Zaza Pachulia (17k, 6/6iz igre, 5/5sl.bac, 8s, 6a). Kod Grizzliesa kojima nije pomoglo ni što su tricu gađali nestvarnih 15/21 najbolji Marc Gasol (27k, 4/4trice, 6s, 2ukl), Tyreke Evans (22k, 3/5trica, 3s, 9a) i s klupe Kobi Simmons (17k, 3/4trica, 3a, 2uk.l).

Utah Jazz (16-21) je pobjedom 104-101 nad Cleveland Cavsima (24-12) pokvarili 33. rođendan velikom LeBronu Jamesu. Cavsi su prvu četvrtinu dobili s 32-22 i činilo se da će rutinski upisati novu pobjedu. No, domaćin je do poluvremena prepolovio prednost gostiju. Treću četvrtinu Jazz započinje serijom 23-3 i stiže do velike prednosti. LeBron i društvo se ne predaju. Malo po malo smanjuju prednost Jazza i u posljednju minutu ulaze sa samo poenom zaostatka. Tad, 35 sekundi prije kraja, slijedi sjajan potez rookieja Jazza Donovana Mitchella koji odličnim ulazom zabija za 101-98 vodstvo Jazza.

Nakon promašaja Jamesa Švicarac Thabo Sefolosha zabija za plus pet. Nakon koša Jamesa, Derrick Favors s linije slobodnih bacanja otklanja sve dvojbe oko pobjednika. Kod Jazza, koji će još jedno duže vrijeme biti bez startnog centra Rudya Goberta, najbolji je bio novak Donovan Mitchell (29k, 4s, 6a, 3uk.l). Mitchella su odlično pratili Španjolac Ricky Rubio (16k, 2/4trica, 10s, 8a), Derrick Favors (19k, 6s, 3uk.l) i Thabo Sefolosha (10k, 12s, 3uk.l). Kod Cavsa najbolji slavljenik James (29k, 8s, 6a, 2uk.l), a solidni su bili Kevin Love (20k, 10s) i Jeff Green (22k, 4/4trica, 5s, 2bl).