Bogdanović je u posljednje vrijeme pao u formi, a u susretu protiv Bostona napravio je grešku koja je odlučila pitanje pobjednika.

Ove noći na NBA parketima odigrano je 10 utakmica. Sjajni Šarić, tragičar Babo. Rocketsi su dobili 14. utakmicu zaredom, dok su Warriorsi pokvarili slavlje Lakersima.

Indiana Pacersi (17-14) na svom su parketu na nevjerojatan način izgubili od Boston Celticsa (26-7) sa 111-112. Gosti su briljantno počeli utakmicu. Poveli su 12-0 i nakon prve četvrtine imali +17. Na poluvremenu su imali +15, a na ulasku u posljednju četvrtinu +7. Tad slijedi drama. Minutu i pol prije kraja Celticsi vode 102-100. Nakon 7 uzastopnih poena Victora Oladipa Pacersi imaju +5 samo 31 sekundu prije kraja. Nakon što Celticsi ubacuju tricu i polaganje, a Pacersi četiri slobodna bacanja, 19 sekundi prije kraja rezultat je 111-107 za Pacerse. Devet sekundi kasnije Kyrie Irving ubacuje tricu za 110-111. Pacersi imaju loptu sa strane i u tragičara se pretvara naš Bojan Bogdanović čije neoprezno dodavanje presijeca Terry Rozier koji zakucava za 112-111 sekundu prije kraja, a trica iz očaja Darrena Collisona sa sirenom ne ulazi. Bojan je trebao samo držati loptu u rukama i Celticsi bi ga sigurno faulirali. Celticsi su izveli čak 24 slobodna bacanja manje (14-38), no nadoknadili su to odličnim šutem iz igre 55,7% i posebno briljantnom tricom 16/26. Najbolji kod pobjednika Kyrie Irving (30k, 5/8trica, 4a), Al Horford (14k, 2/4trica, 10s, 9a), Jayson Tatum (16k, 6/8šut, 1/1trica, 5s, 4a) i Marcus Smart (15k, 4/4trica, 4s, 5a). Kod nesretno poraženih Pacersa najbolji Victor Oladipo (38k, 5s, 3a) i Litavac Domantas Sabonis (18k, 7s). Nesretni Babo za 29 je minuta postigao 10 poena (3/7šut, 2/5trica, 2/2sl.bac) uz 4 skoka, 2 asistencije i osvojenu loptu.

Chicago Bullsi (9-20) su pobjedom 117-115 protiv Philadelphia 76ersa (14-15) upisali 6. pobjedu u nizu. Sixersi su bolje počeli i poveli 18-10, no Bullsi su se konsolidirali i na poluvremenu imali +8. U trećoj su Bullsi imali i +12, no Sixersi se serijom 16-2 u potpunosti vraćaju u igru. Sredinom posljednje četvrtine Sixersi imaju +9. Nakon koša Daria Šarića Sixersi vode 107-99, no Bullsi odgovaraju serijom 13-0. Šarić ubacuje 8 uzastopnih poena i u samu završnicu ulazi se sa rezultatom 115-117. Nakon promašaja Bullsa Ben Simmons dvije sekunde prije kraja promašuje šut za produžetak. Kod Bullsa sa klupe double-double učinke upisali su Nikola Mirotić (22k, 3/6trica, 13s) i Bobby Portis (12k, 10s), dok je raspoložen bio i bekovski par Kris Dunn (22k, 2/2trica, 4s, 6s, 2uk.l) te Justin Holiday (20k, 5/7trica, 3a, 2bl). Kod Sixersa koji su ponovo igrali bez Joela Embiida utakmicu sezone odigrao je naš Dario Šarić.

Šiši je za 31 minutu ubacio 27 poena (10/19 šut, 3/6 trica, 4/4sl.bac) uz 8 skokova, 2 osvojene lopte i asistenciju. Još šestoricu dvocifrenih suigrača predvodio je rookie Ben Simmons (19k, 11s, 9a, 4bl).

Charlotte Hornetsi (11-19) lakoćom su svladali oslabljene New York Knickse (16-14) sa 109-91. Hornetsi su već na poluvremenu imali +18, u trećoj i +26 i utakmica je tu bila riješena. Posljednja četvrtina bila je samo odrađivanje posla. Hornetsi su bili dominantni i u šutu i u skoku. Osam igrača postiglo je 9 i više poena, a najefikasniji je bio rezervist Frank Kaminsky (24k, 4/6trica, 5s, 2bl). Double-double učinke upisali su Michael Kidd-Gilchrist (15k, 10s) te Dwight Howard (11k, 10s, 3a). Kod Knicksa koji su igrali bez Kristapsa Porzingisa i Tima Hardawaya te tricu šutirali kriminalnih 3/18 najbolji Michael Beasley (23k, 2/4trica, 9s, 2bl) i Jarrett Jack (12k, 7a).

Atlanta Hawksi (7-23) na svom su parketu sa 110-104 pobijedili desetkovani Miami Heat (15-15). Nakon izjednačenog prvog poluvremena domaćin u trećoj podiže svoj nivo igre te u posljednju četvrtinu ulazi sa +11. Nakon što je prednost bila i +14, gosti u posljednju minutu ulaze sa samo poenom zaostatka. No Hawksi tad rade seriju 6-0 kojom konačno prelamaju susret. Kod pobjednika najbolji Taurean Prince (24k, 4/7trica, 7s, 3a, 3bl), Nijemac Dennis Schroder (23k, 6s, 6a) te Kent Bazemore (16k, 5s, 7a, 5uk.l, 2bl). Kod Heata koji je igrao bez Dragića, Whitesidea, Waitersa i J.Johnsona najbolji Josh Richardson (26k, 4s, 3a, 3uk.l, 2bl), Dion Waiters (23k, 3s, 5a) i Tyler Johnson (19k, 3s, 2uk.l).

Houston Rocketsi (25-4) su pobjedom 120-99 protiv Utah Jazza (14-17) upisali 14. pobjedu u nizu. No nije bilo lako kao što to konačan rezultat sugerira. Gosti su se sjajno držali 38 minuta i u posljednjoj četvrtini imali i +8. No Rocketsi tad rade seriju 15-0, a utakmicu završavaju serijom 37-8 u tom razdoblju ubacivši 8 trica (Eric Gordon čak 5). Rocketsi su dobili skok 52-32 i ubacili 17 trica. Sjajan je bio trojac Chris Paul (18k, 9s, 10a, 2uk.l), Švicarac Clint Capela (24k, 10/12šut, 20s, 3a, 2bl) i James Harden (26k, 6s, 6a, 2uk.l), a sa klupe je mrežicu Jazza rešetao Eric Gordon (33k, 7/12 trica). Kod Jazza najbolji rezervist Rodney Hood (26k, 5/10trica, 3s, 4a, 2uk.l) i Australac Joe Ingles (17k, 3s, 4a).

Oklahoma City Thunders (15-15) u tijesnoj su završnici sa 95-94 pobijedili Denver Nuggetse (16-14). Domaćin je bolje startao i prvu četvrtinu dobio 32-18. Prednost se na poluvremenu smanjila na +8. Gosti sjajno igraju treću četvrtinu i u posljednju dionicu ulaze sa +6. U posljednjoj četvrtini Nugetsi vode i +10, no domaćin se ne predaje. Thundersi uspijevaju izjednačiti i u posljednjem napadu Russell Westbrook je fauliran. Dvije sekunde prije kraja pogađa jedno od dva slobodna bacanja za 95-94. Sa istekom vremena trica iz očaja Garya Harrisa ne ulazi i Thundersi se provlače. Kod pobjednika daleko najbolji Russell Westbrook (38k, 9s, 6a, 3uk.l), a osim njega jedini dvocifreni bio je Španjolac Alex Abrines (11k, 3/3trica, 5s). Petoricu dvocifrenih Nuggetsa predvodili su Gary Harris (17k, 3s, 6a), Trey Lyles (15k, 3/6trica, 9s) i Nikola Jokić (13k, 9s. 2uk.l)

Minnesota Timberwolvesi (18-13) su u trileru sa 108-107 svladali Portland Trailblazerse (16-14).  Gosti su imali kontrolu i u posljednju četvrtinu ušli sa +9. Sa košem prednosti ušli su i u posljednju minutu. Tad Jimmy Butler sa dva ubačena slobodna bacanja donosi prednost domaćinu. Samo 44 sekunde prije kraja CJ McCollum donosi novu prednost gostima. Nakon po jednog promašenog napada sa svake strane Jimmy Butler dvije sekunde prije kraja ubacuje dva slobodna bacanja za 18-107 vodstvo Wolvesa. Trica sa sirenom Damiana Lillarda ne ulazi i Wolvesi dolaze do s(p)retne pobjede. Junak pobjede bio je sjajni Jimmy Butler (37k, 6s, 4a, 3uk.l) a sa klupe je sjajan bio veteran Jamaal Crawford (23k). Kod Blazersa najbolji Jusuf Nurkić (20k, 9/12šut, 7s), CJ McCollum (20k, 4a, 2uk.l) i Damian Lillard (17k, 8s, 13a).

San Antonio Spurs (21-10) su bez problema svladali Los Angeles Clipperse (11-18) sa 109-91. Domaćin je već nakon prve četvrtine imao +14 i tu prednost su bez problema održavali i rutinski stigli do nove pobjede. Petoricu dvocifrenih igrača Spursa predvodili su LaMarcus Aldridge (19k, 8s) i Francuz Tony Parker (16k, 7/9šut, 7a, 2uk.l). Kod desetkovanih Clippersa koji su ostali i bez Loua Williamsa prolaznu ocjenu može dobiti tek DeAndre Jordan (13k, 6/9šut, 14s).

Dallas Mavericksi (8-23) na svom su parketu sa 91-97 poraženi od Phoenix Sunsa (11-21). Domaćin u posljednju dionicu ulazi sa +7. Sredinom četvrtine Sunsi serijom 17-2 preokreću rezultat. Domaćin 22 sekunde prije kraja smanjuje na 91-93, no do kraja TJ Warren pogađa 4 od 6 slobodnih bacanja za pobjedu Sunsa. Kod Sunsa najbolji Warren (19k, 5s, 3uk.l), Ukrajinac Alex Len (14k, 14s, 4a) i Isaiah Canaan (14k, 2/3trica, 4s, 6a, 3uk.l). Naš Dragan Bender za 29 je minuta ubacio 6 poena (2/6šut, 2/4trica) uz 2 skoka i blokadu. Kod Mavsa koji su igre gađali tek 36,4% istaknuo se tek Harrison Barnes(26k, 3/6tricu, 3a)

Los Angeles Lakersi (10-18) su na svom parketu sa 114-116 nakon produžetka poraženi od Golden State Warriorsa (24-6). Utakmicu je obilježila proslava umirovljenja čak dvaju dresova legendarnog Kobea Bryanta #8 i #24.

Aktualni prvaci su prvu četvrtinu dobili sa +8, no Lakersi su se vratili u igru. Minutu i pol prije kraja Warriorsi vode 102-97, no Lakersi tricom Popea i košem Ingrama izjednačuju. Nakon promašaja Kevina Duranta Brandon Ingram ima i šut za pobjedu, no promašuje. U produžetku kod 114-113 vodstva Warriorsa Julius Randle pogađa jedno od dva slobodna bacanja za izjednačenje. Durant ubacuje za 116-114, a u posljednjem napadu David West blokira polaganje Lonza Balla. Warriorse bez Currya, Greena i Pachulie su predvodili Kevin Durant (36k, 11s, 8a, 3bl), Klay Thompson (17k, 10s) i Izraelac Omri Casspi (14k, 10s, 3a). Kod Lakersa najbolji dvojica rookiea, Kyle Kuzma (25k, 4/6trica, 6s, 3a) i Lonzo Ball (16k, 6s, 6a, 2bl), a solidni su bili i  Brandon Ingram (19k, 6s, 5a, 2uk.l, 2bl) te Julius Randle (15k, 11s)