Philadelphia igra sve bolje, Boston na omjeru 20-4.

Ove noći na NBA parketima odigrano je 8 utakmica. Dario Šarić je ponovo bio sjajan u pobjedi Sixersa. Bender solidan u porazu Sunsa u Bostonu, dok Žižić u 11. uzastopnoj pobjedi Cavsa nije ulazio u igru.

Philadelphia 76ers (13-9) je bila bolja od Detroit Pistonsa (14-8) sa 108-103. Sixersi su na poluvremenu imali +16, no treću četvrtinu izgubili su 17-33 i u posljednju dionicu momčadi su ušle u egalu. Pistonsi su u par navrata i vodili, no tad domaćin radi seriju 15-4 i rješava utakmicu. Kod Sixersa najefikasniji Robert Covington (25k, 6/13trica, 8s, 3a, 2uk.l, 2bl) i Joel Embiid (25k, 10s), a odličnu pomoć imali su u našem Dariu Šariću (17k, 6/11šut, 7s) te JJ Redicku (18k, 7a).

Kod Pistonsa najefikasniji Tobias Harris (27k, 7s) i Reggie Jackson (25k, 3s, 4a), dok je vrlo solidno odigrao i Andre Drummond (14k, 11s, 6a, 5uk.l).

Boston Celticsi (20-4) su teže od očekivanog sa 116-111 svladali Phoenix Sunse (8-16). Gosti su se odlično držali, no kad su Celticsi početkom posljednje četvrtine otišli na +17 činilo se da je utakmica gotova. Uporni Sunsi se vraćaju i u posljednju minutu ulaze sa samo -3. Do preokreta ipak nisu mogli. Dvije sjajne individualne akcije Jaysona Tatuma i Kyriea Irvinga te četiri pogođena slobodna bacanja Marcusa Smarta donijeli su 20. pobjedu Celticsima. Od 42 ubačaja Celticsa 32 su bila nakon asistencije. Raspoloženi su bili Al Horford (14k, 5s, 11a), Marcus Morris (17k, 8s), Kyrie Irving (19k, 5a, 2uk.l), Jayson Tatum (15k, 6s, 2uk.l, 2bl), Jaylen Brown (17k, 3/5trica, 2uk.l) te Marcus Smart (13k, 4s, 7a). Kad su Sunsi prošli put igrali u Bostonu Devin Booker je zabio nevjerojatnih 70 koševa. I noćas je pokazao da mu bostonski obruči leže te je bio uvjerljivo najbolji igrač Sunsa sa 38 koševa, 4 skoka i 5 asistencija. Solidni su bili i TJ Warren (19k, 5s, 4uk.l) te Tyson Chandler (14k, 18s, 3a). Naš Dragan Bender igrao je 16 minuta za kojih je postigao 6 koševa uz skok, asistenciju i blokadu.

Cleveland Cavsi (16-7) su pobijedili Memphis Grizzliese (7-15) sa 116-111. Time su Cavsi upisali 11. pobjedu u nizu, a u isto vrijeme nanijeli gostima 11. poraz u nizu. Cavsi su na poluvremenu imali +14, a 15 minuta prije kraja i +19. No ozljedama izranjavani gosti nisu se predavali te su malo po malo smanjivali prednost Cavsa. Čak su tricom Dillona Brooksa dvije minute prije kraja izjednačili na 109-109. No tad na scenu stupa veliki LeBron James i sa 7 koševa u posljednje 82 sekunde donosi pobjedu domaćinu. Cavsi su iz igre šutirali čak 56%. Najbolji su bili LeBron James (34k, 12a), Kevin Love (20k, 3/4tricca, 11s) te JR Smith (17k, 4/5trica, 5s, 3uk.l). Ante Žižić nije igrao. Kod Grizzliesa najbolji Tyreke Evans (31k, 5/7trica, 7s, 12a), a odličan je bio i Marc Gasol (27k, 6s, 4a, 3uk.l, 2bl). Gasol je u ovoj utakmici probio barijeru od 10000 koševa u karijeri.

Dallas Mavericksi (6-17) su bili bolji od Los Angeles Clippersa (8-13) sa  108-82. Ozljedama izranjavani Clippersi u ovoj utakmici nisu imali nikakve šanse. Dallas je već  na poluvremenu imao +21 i utakmica je bila riješena. U posljednjoj četvrtini prednost Mavsa iznosila je i +33. Clippersi su izgubili skok 38-54  i iz igre gađali skromnih 34,9% . Najbolji u redovima Mavsa portorikanski playmaker JJ Barea (21k, 4/5trica, 4s, 10a), a odlično je odigrao i legendarni Nijemac Dirk Nowitzki (16k, 5/5trica, 3s). Kod Clippersa najefikasniji Lou Williams (18k, 6a), no uz loš šut 4/16, dok jedini prolaznu ocjenu zaslužuje centar DeAndre Jordan (14k, 6/7šut, 17s, 2bl).

Atlanta Hawksi (5-17) su u New Yorku pobijedili Brooklyn Netse (8-14) sa 114-102. Hawksi su bolje otvorili utakmicu i na poluvrijeme otišli sa +9. U posljednjoj četvrtini domaćin je stigao na samo -2, no Hawksi nakon toga rade veliku seriju 18-3 i prelamaju susret. Odlučile su izgubljene lopte kojih su Netsi imali čak 11 više (19-8). Petoricu dvocifrenih igrača Hawksa predvodili su Nijemac Dennis Schroder (24k, 3s, 6a) i rezervist Luke Babitt (20k, 4/6trica). Kod Netsa su osmorica igrača postigla od 9 do 15 koševa, a najbolji je bio Spencer Dinwiddie (15k, 6s, 9a, 3bl).

Milwaukee Bucks (12-9) su očekivano pobijedili Sacramento Kingse (7-16) sa 109-104. Domaćin je od početka preuzeo inicijativu. Poveli su 14-0, rano imali i +20, no gosti nisu odustajali. Nakon pet uzastopnih koševa Bogdana Bogdanovića Kingsi su stigli na 101-102 nepune tri minute pred kraj. No domaćini pokazuju mirnoću sa linije slobodnih bacanja i uspijevaju sačuvati pobjedu. Kod pobjednika najbolji Grk Giannis Antetokounmpo (33k, 13s, 5a, 3uk.l), Khriss Middleton (25k, 3/5trica) i Eric Bledsoe (19k, 4s, 2uk.l). U redovima Kingsa najbolji veteran Zach Randolph (22k, 10/15šut, 7s) i mladi šuter Buddy Hield (19k, 4/6trica, 6s, 4a).

Oslabljeni Denver Nuggetsi (13-9) su uvjerljivo svladali Los Angeles Lakerse (8-14) sa 115-100. Izostanak Nikole Jokića i Paula Millsapa se itekako osjetio i Nuggetsi su se dugo mučili sa Lakersima. Gosti su čak u posljednju četvrtinu ušli sa 80-78 vodstvom. Samo 5 minuta prije kraja Lakersi su vodili 98-94, da bi do kraja utakmice domaćin napravio nevjerojatnu seriju 21-2. Nuggetsi su skok izgubili 39-52, no imali su 9 izgubljenih lopti manje. Kod pobjednika najbolji Jamal Murray (28k, 5/8trica, 4s, 4a, 2uk.l), a solidno su odigrali i Trey Lyles (18k, 2/2trica, 3s), Will Barton (16k, 6s, 4bl), Kenneth Faried (13k, 9s), Mason Plumlee (12k, 6s, 6a) i Gary Harris (13k, 6s, 4uk.l). Kod Lakersa najefikasniji Brandon Ingram (20k, 4s). Po 15 koševa dodali su Brook Lopez i Julius Randle, dok je novi double-double upisao rookie mjeseca Kyle Kuzma (13k, 10s).

Portland Trailblazersi (13-10) na svom su parketu poraženi od New Orleans Pelicansa (12-11) sa 116-123. Presudila je treće četvrtina u kojoj su Pelicansi svoje vodstvo sa 3 povećali na 16 razlike. Nakon toga domaćin ni u jednom trenutku nije ozbiljnije zaprijetio. Gosti su tako stigli do važne pobjede i bez ozlijeđenog Anthonya Davisa. Do pobjede su ih vodili DeMarcus Cousins (38k, 8s), Etwaun Moore (19k, 4/4trica), Jrue Holliday (17k, 5s, 7a) i Rajon Rondo (12k, 6s, 10a). Kod domaćina najbolji Damian Lillard (29k, 5s, 8a). Po 17 koševa dodali su CJ McCollum i Meyers Leonard, no nedostajao je pravi učinak Jusufa Nurkića (8k, 4/11šut).