Dugo je Miro Bilan čekao ponudu koja mu odgovara.

Preskočio je i Eurobasket želeći se što bolje pripremiti za nove izazove. Nedavno je potpisao za SIG Strasbourg i nitko nije znao u kakvom će se svjetlu, nakon četiri mjeseca bez odigrane službene utakmice, Bilan prikazati košarkaškoj javnosti.

Njegov debi bio je sjajan. Šibenčanin je u Fibinoj Ligi prvaka protiv španjolskog Estudiantesa bio najefikasniji igrač svoje momčadi sa 16 poena u domaćoj pobjedi 77-74. Bilan je uz to imao i 7 skokova.

Dohvatio je ključnu loptu nakon promašaja gostiju u šutu za tri poena za produžetak, a nakon što je njegova momčad ispustila +23 (42-19), kod rezultata 68-66 za Strasbourg zabio je uz prekršaj za 71-66 čime je svoju momčad povukao prema pobjedi. Goran Suton za goste je ubacio 8 poena uz 4 skoka.

Oostedne hrvatskog trenera Darija Gjergje poražen je na gostovanju kod Avellina 66-57.

Dinamo Sassari je uzeo važne bodove kod Murcije (78-83). Rok Stipćević je za 13 minuta postigao 9 poena (trica 3/5) uz 3 skoka dok je Darko Planinić na parketu proveo 10 minuta. Uz 3 poena imao je i 4 skoka.

Češki Nymburk je slavio kod Telekom Bonna 87-89. Barać je imao skroman učinak: 10 minuta, jedan poen.