Durant i Cousins isključeni, Golden State nadoknadio -21 s poluvremena protiv Pelicansa, ozljeda Currya u zadnjoj minuti utakmice.

Ove noći na NBA parketima odigrano je čak 11 utakmica. Bojan Bogdanović nastavlja sa sjajnim igrama i bio je jedan od najboljih igrača u pobjedi Pacersa nad Knicksima. Dario Šarić solidan u iznenađujućem porazu Sixersa od Benderovih Sunsa. Hezonja i Žižić su ponovo imali mizeran učinak u mizeernoj minutaži.

Indiana Pacersi (13-11) su uvjerljivo sa 115-97 svladali New York Knickse (11-12). Pacersi su nakon prve četvrtine imali +12, na poluvremenu +26 a nakon treće četvrtine +30. Domaćin je iz igre gađao čak 53,5%, a sedmoricu dvocifrenih predvodili su Thadeus Young (20k, 9/11šut, 6s, 2uk.l), naš Bojan Bogdanović (19k, 7/11šut, 3/5trica, 2s, 2a) te Darren Collison (10k, 4s, 10a, 3uk.l, 2bl).

Kod gostiju koji su ponovo bili bez ozlijeđenih Kristapsa Porzingisa i Tima Hardawaya Jr najbolji s klupe Španjolac Willy Hernangomez (14k, 7/10šut, 10s, 3a).

Philadelphia 76ersi (13-10) na svom su terenu uvjerljivo poraženi od Phoenix Sunsa (9-16) sa 101-115. Nakon izjednačene prve četvrtine, gosti sjajnom drugom odlaze na poluvrijeme sa +13. Imali su i +17, da bi domaćin četiri minute prije kraja stigao na samo +5. No gosti tad odgovaraju sa serijom 11-0 i rješavaju susret. Kod pobjednika je briljirao mladi Devin Booker (46k, 5/8trica, 8s, 2uk.l), a odličnu pomoć imao je u TJ Warrenu (25k, 8s, 3a, 2uk.l), Tyleru Ulisu (12k, 12a) te Tysonu Chandleru (7k, 12s, 4a, 3uk.l, 2bl). Naš Dragan Bender za 25 minuta ubacio je 3 koša (šut 1/5, trica 1/3), te dodao po skok i asistenciju te rekord karijere od čak 4 blokade.Kod domaćina najbolji trojac Ben Simmons (20k, 8s, 7a, 6uk.l), Joel Embiid (22k, 12s, 4bl) i JJ Redick (25k). Naš Dario Šarić za 33 minute ostvario je solidnih 10 poena (šut 5/11), 9 skokova, 4 asistencije i osvojenu loptu.

Charlotte Hornetsi (9-13) su pobijedili Orlando Magic (10-15) sa 104-94. U posljednju četvrtinu ušlo se sa minimalnom prednošću domaćina. No Hornetsi ubrzo rade seriju 9-0 i stižu do dvocifrene prednosti koju bez većih problema zadržavaju do kraja utakmice. Hornetsi su dobili skok 52-40 i izveli su 26 slobodnih bacanja više (40-14). Sedmoricu dvocifrenih predvodili su povratnik nakon ozljede Kemba Walker (29k, 7a, 3uk.l), rezervist Frank Kaminsky (14k, 9s) i Francuz Nicolas Batum (11k, 11s, 5a). Kod gostiju najbolji Francuz Evan Fournier (18k, 3s) i Crnogorac Nikola Vučević (10k, 8s, 5a, 2uk.l, 2bl). Naš Mario Hezonja je za 8 minuta igre promašio jedan šut iz igre i imao jedan skok.

Atlanta Hawksi (5-18) na svom su terenu pregaženi od Brooklyn Netsa (9-14) sa 90-110. Netsi su se tako osvetili za subotnji domaći poraz. Hawksi su na poluvremenu imali +1, no Netsi u trećoj četvrtini rade seriju 17-0 i dolaze do visoke prednosti koju više ne ispuštaju iz ruku. Netsi su dobili skok 52-38 i ubacili 15 trica. Najbolji su bili Rondae Hollis-Jefferson (16k, 10s, 3a), Caris Levert (17k, 6a, 2uk.l) i DeMarre Carroll (13k, 8s, 4a). Kod slabih domaćina najbolji Nijemac Dennis Schroder (19k, 5s, 4a), dok su po 13 koševa dodali Kent Bazemore i DeAndre Bembry.

Cleveland Cavsi (17-7) su u Chicagu lakoćom stigli do 12. uzastopne pobjede razbivši domaće Chicago Bullse (3-19) sa 113-91. Cavsi su već na poluvremenu imali 16 koševa razlike i njihova pobjeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Cavse je predvodili all-star trojka Kevin Love (24k, 13s), LeBron James (23k, 7s, 6a, 2uk.l) i Dwyane Wade (24k, 9/13šut, 6s). Naš Ante Žižić igrao je 4 minute za koje je ubacio oba slobodna bacanja, promašio jedan šut iz igre i uhvatio tri lopte. Kod Bullsa kojima je ovo bio 9. poraz u nizu najbolji Kriss Dunn (15k, 6s, 5a), Jrue Holliday (14k, 6s, 3a) i Finac Lauri Markkanen (13k, 7s, 2uk.l).

Boston Celticsi (21-4) su svladali Milwaukee Buckse (12-10) sa 111-100. Celticsi su prvu četvrtinu dobili sa +8 nakon što je rookie Jayson Tatum u tom periodu trice šutirao 4/4. Prednost je nakon toga samo rasla. U jednom trenutku u trećoj četvrtini Celticsi su vodili +20, no Bucksi ulaze u posljednju četvrtinu sa samo -7. U posljednjoj dionici nije bilo previše uzbuđenja. Celticsi su svoju prednost rutinski održavali između 8 i 12 koševa i stigli do zaslužene pobjede. Celticsi su dobili skok 45-28 i iz igre šutirali 55,1%. Najbolji su bili Kyrie Irving (32k, 4a, 2uk.l), Al Horford (20k, 8/10šut, 9s, 8a) te Jayson Tatum (17k, 5/6šut, 4/5trica, 6s). Kod poraženih daleko najbolji Grk Giannis Antetokounmpo (40k, 9s, 4a), a asistirali su mu Khriss Middleton (19k, 8s, 5a, 2uk.l) i Eric Bledsoe (18k, 3s, 3a).

Memphis Grizzlies (8-15) su iznenađujuće svladali Minnesota Timberwolvese (14-11) sa 95-92. Oslabljeni Grizzliesi tako su prekinuli niz od 11 uzastopnih poraza. U tvrdoj utakmici u kojoj se nijedna momčad nije uspijela odvojiti odlučila je sama završnica. Tyreke Evans 12 sekundi prije kraja ubacuje dva slobodna bacanja za 95-92 vodstvo domaćina. Jimmy Butler je imao priliku tricom sa sirenom odvesti utakmicu u produžetak, no nije pogodio. Kod pobjednika najbolji Španjolac Marc Gasol (21k, 7s, 5a), Tyreke Evans (16k, 5s, 9a, 3bl) i JaMychall Green (14k, 9s). Kod Wolvesa prolaznu ocjenu zaslužio je samo Jimmy Butler (30k, 5a, 4uk.l), a u potpunosti je podbacio Karl-Anthony Towns (7k, šut 2/6, 11s).

Golden State Warriorsi (19-6) su u sjajnoj utakmici slavili kod New Orleans Pelicansa (12-12) sa 125-115. Aktualni prvaci su zapali u veliku rupu. Pelicansi su na poluvremenu imali čak +20 i izgledali su sjajno. No Warriorsi sjajnom trećom četvrtinom zaostatak smanjuju na -3, a u posljednjoj dionici nastavljaju gdje su stali i na kraju dolaze do uvjerljive pobjede. U samom finišu utakmice gležanj je izvrnuo Steph Curry, dok su zbog međusobnog koškanja isključeni Kevin Durant i DeMarcus Cousins. Najbolji kod pobjednika Steph Curry (31k, 5/11trica, 5s, 11a), Klay Thompson (22k, 4/5trica, 3s), Draymond Green (19k, 3/5trica, 9s, 7a, 4uk.l, 2bl) te Kevin Durant (19k, 7s, 5a, 2uk.l). Kod Pelicansa najbolji playmaker Jrue Holliday (34k, 6s, 4a), a solidni su bili i Etwaun Moore (27k, 5/6trica, 6s), DeMarcus Cousins (19k, 3/6trica, 11s, 7a, 5uk.l, 3bl) te Rajon Rondo (10k, 5s, 11a, 2uk.l).

Dallas Mavericksi (7-17) su svladali oslabljene Denver Nuggetse (13-10) sa 122-105. Već su u prvoj četvrtini napravili +19. Gosti su u jednom trenutku stigli na -8, no to je bio njihov maksimum. Mavsi su odigrali odličnu utakmicu i njihova pobjeda ni u jednom trenutku nije bila ugrožena. Mavsi su iz igre gađali 57%, tricu odličnih 12/26, te su imali samo 7 izgubljenih lopti. Šestoricu dvocifrenih igrača predvodili su Harrison Barnes (22k, 10s, 3a) i rookie Dennis Smith Jr (20k, 5s, 3a). Goste su predvodili Will Barton (23k, 8s, 6a), Gary Harris (21k, 3s, 4a, 3uk.l), Jamal Murray (22k) i Kenneth Faried (13k, 11s), no ostatak momčadi ubacio je samo 26 poena.

San Antonio Spursi (16-8) su pobijedili Detroit Pistonse (14-9) sa 96-93. U tvrdoj utakmici gosti su dobili sve tri prve četvrtine i u posljednju dionicu ušli sa +4. Pistonsi vode i 86-82, no Spursi serijom 8-0 preuzimaju inicijativu. Kod rezultata 94-93 Spursi uzimaju ključan skok u napadu. Nakon što LaMarcus Aldridge ubacuje oba slobodna bacanja, Rudy Gay blokira tricu Tobiasa Harrisa za potencijalni produžetak. Spursi su dobili skok 51-42 i time anulirali 6 izgubljenih lopti više. Kod pobjednika trojica igrača su upisala double-double učinak, LaMarcus Aldridge (17k, 10s, 4a), Pau Gasol (15k, 10s, 4a, 2bl) i Rudy Gay (12k, 10s, 4a, 2bl). Argentinac Manu Ginobilli je dodao 12 poena, a po 11 su upisali Australac Patty Mills, Latvijac Davis Bertrans i Danny Green. Kod Pistonsa najefikasniji Reggie Jackson (27k, 4s, 3a) i Tobias Harris (15k, 5s), dok su double-double učinke upisali Andre Drummond (11k, 15s, 3uk.l) te Stanley Johnson (14k, 10s, 2uk.l).

Utah Jazz (13-11) su uništili Washington Wizardse (12-11) sa čak 116-69. Ovautakmica je bila gotova već do poluvremena pošto je razlika bila ogromnih +34. Domaćin je apsolutno dominirao u šutu (56,6%-28,8%), tricama (16/34 – 4/20), skoku (52-31) i asistencijama (29-9). Kod domaćina najbolji s klupe Alec Burks (27k, 5s, 3a) i rookie Donovan Mitchell (21k, 3s), a navijače Jazza veseli povratak nakon ozljede prvog centra Francuza Rudya Goberta (4k, 10s, 3a, 2bl). Kod katastrofalno loših gostiju najmanje loš Otto Porter Jr (14k, 6s).