Autor: Z.D. Photo: Igokea m:tel/Marija Vuruna

Sigurno plovi splitski brod

Hrvatski košarkaški klubovi odavno nisu imali ovakvu sezonu u ABA ligi. Nakon što je Zadar u petak ostvario devetu pobjedu i to kod kuće protiv Borca 95-85, Split je u 17. kolu stigao do šeste. Žuti su slavili u gostima kod Igokee 92-88 (27-28, 24-25, 19-20, 22-15).

Splićani su napravili veliki preokret. Pet i pol minuta prije kraja gubili su 86-77, a onda krenuli po čudo. Ključni igrač utakmice bio je Dominik Mavra koji je 43 sekunde prije kraja zabio tricu na isteku napada za vodstvo Splita 88-91.

Mavra je zabio 24 poena uz šest asistencija, Tyrell Nelson je dodao 18 poena uz četiri asistencije i tri skoka, dok je Shannon Shorter bio standardno dobar sa 17 poena i pet skokova. Split je sada na ljestvici preskočio Igokeu i ima pobjedu više.

Cibona u nedjelju u ranom terminu, točno u podne, na svom parketu dočekuje Megu.