Latvijac Porzingis je uništio Lakerse, dok je Dallas pobjedom pokvario ovosezonski debi sjajnog Leonarda

Prošle noći na NBA parketima odigrano je 7 utakmica. Za nas najzanimljivija je bila ona u Minnesoti gdje su Sixersi uz velik doprinos našeg Šišija slavili u produžetku. Usprkos solidnoj partiji Bendera Sunsi su poraženi u Sacramentu. Latvijac Porzingis je uništio Lakerse, dok je Dallas pobjedom pokvario ovosezonski debi sjajnog Leonarda.

Philadelphia 76ersi (14-13) su u sjajnoj utakmici nakon produžetka svladali u gostima Minnesota Timberwolvese (16-12) sa 118-112. Domaćin je većim dijelom prve tri četvrtine imao rezultatsku prednost. No nisu se uspijeli odvojiti i u posljednju dionicu Wolvesi su ušli sa samo +2. Sredinom posljednje četvrtine domaćin ima +9, no Sixersi odgovaraju i tricom Daria Šarića završavaju 17-6 seriju kojom preuzimaju vodstvo. No Jimmy Butler u posljednjoj minuti ubacuje dvije trice za novo vodstvo domaćih. Samo 14 sekundi prije kraja Joel Embiid ubacuje dva slobodna bacanja za izjednačenje. Domaćin ima posljednji napad no Butler ne uspijeva i odlazi se u produžetak. U njemu Sixersi postižu prvih šest poena, a ključna je bila trica Embiida kojom su Sixersi otišli na +7. Do kraja utakmice gosti su mirni sa linije slobodnih bacanja i zasluženo dolaze do velike pobjede. U sastav Sixersa se nakon dvije utakmice neigranja vratio Joel Embiid i to se itekako osjetilo. Junak utakmice je bio upravo Embiid (28k, 12s, 8a), a odlični su bili i JJ Redick (26k, 3a) i naš Dario Šarić (14k, 8s, 3a).

Ozlijeđenog Roberta Covingtona sjajno je zamijenio Richaun Holmes (15k, 11s), a novu odličnu partiju pružio je pridošlica iz Netsa Trevor Booker (12k, 5s, 5a, 2uk.l). Kod Wolvesa koji su podbacili u šutu (40,9%, trica 5/29) daleko najbolji Jimmy Butler (38k, 6s, 3a). Solidni su bili i Karl Anthony-Towns (19k, 16s, 4uk.l, 3bl), Andrew Wiggins (20k, 7s, 2uk.l) i Jeff Teague (17k, 3a), no nije bilo dovoljno za raspoložene Sixerse.

Sacramento Kingsi (9-18) su u derbiju začelja sa 99-92 pobijedili Phoenix Sunse (9-20). Prve tri četvrtine igralo se praktički koš za koš i u posljednju dionicu ušlo se sa rezultatom 74-74. Sredinom posljednje četvrtine Sunsi imaju +5, no domaćin tad radi veliku seriju 13-0 i prelama susret. Petoricu dvocifrenih igrača Kingsa predvodili su playmaker George Hill (18k, 7s, 3a, 3uk.l) i krilni centar Zach Randolph (17k, 7s, 5a). Kod Sunsa najbolji TJ Warren (18k, 5s) i rookie Mike James (17k, 5a). Naš Dragan Bender odigrao je jednu od boljih utakmica sezone i za 21 minutu upisao 8 poena, 7 skokova i asistenciju.

New York Knicksi (14-13) su nakon produžetka sa 113-109 svladali Los Angeles Lakerse (10-16). Bila je to utakmica u kojoj se nijedna momčad nije uspijela odvojiti i u kojoj se gotovo čitavo vrijeme igralo koš za koš. Knicksi su u posljednju minutu ušli sa 99-94, no Lakersi sa jednim ubačajem i tricom rookiea Kylea Kuzme 24 sekunde prije kraja izjednačuju. Domaćin ima napad za pobjedu no Kristaps Porzingis promašuje sa sirenom. Rezultat je izjednačen 103-103, no tad rezervisti Knicksa Michael Beasley i Doug McDermott ubacuju šest poena zaredom za nedostižnu prednost domaćina. Junak utakmice je bio Latvijac Kristaps Porzingis (37k, 5/8trica, 11s, 5bl), a odlično su mu asistirala još dvojica Europljana, Turčin Enes Kanter (14k, 7/10šut, 11s) i francuski rookie Frank Ntilikina (13k, 3/4trica, 5s, 5a).

Kod Lakersa najbolji Kentavious Caldwell-Pope (24k, 4s, 3a, 3uk.l), a vrlo dobrro su odigrala i dva rookiea, Kyle Kuzma (19k, 3/6trica, 6s, 2bl) te Lonzo Ball (17k, 3/6trica, 8s, 6a, 2uk.l)

Cleveland Cavsi (20-8) nisu imali problema protiv Atlanta Hawksa (6-21) i slavili su sa 123-114. Nakon izjednačene prve četvrtine, domaćin je drugu dobio sa 31-17. U trećoj četvrtini prednost je u par navrata iznosila i +21, početkom posljednje i +24, da bi gosti u samoj završnici malo ublažili poraz. Cavsi su iz igre gađali sjajnih 55,8%, a tricu briljantnih 20/38. Briljirao je ponovo LeBron James (25k, 11/13šut, 7s, 17a-rekord karijere, 2uk.l), a odličnu pomoć imao je u Kevinu Loveu (17k, 4/5trica, 12s) te rezervistima Kyleu Korveru (19k, 6/9trica) te Jeffu Greenu (17k, 3s). U sastav Cavsa nakon ozljede vratio se i Tristan Thompson, dok je naš Ante Žižić za tri minute na parketu upisao 2 poena i 2 skoka. Kod Hawksa najbolji Taurean Prince (24k, 8/10šut, 7s, 6a) i Kent Bazemore (20k, 6/10trica, 8s, 5a, 2uk.l, 2bl), a u svom prvom startu vrlo dobar je bio rookie centar Tyler Cavanaugh (11k, 9s).

Detroit Pistonsi (14-13) upisali su sedmi uzastopni poraz nakon što su na domaćem terenu poraženi od Denver Nuggetsa (15-12) sa uvjerljivih 84-103. Gosti su poveli 20-8 i prednost više nisu ispuštali iz ruku. Štoviše, ona je u trećoj četvrtini iznosila i +22. Posljednja četvrtina bila je samo odrađivanje posla bez rezultatske neizvjesnosti. Odlučila je velika razlika u šutu (50,6%-35,4%). Kod oslabljenih Nuggetsa (Jokić, Millsap) najbolji Jamal Murray (28k, 4/8trica, 4s, 3a), a solidni su bili i Trey Lyles (20k, 7/7šut, 3/3trica, 4s), Wilson Chandler (18k, 4s) te Mason Plumlee (10k, 13s). Kod blijedih Pistonsa prolaznu ocjenu zaslužuju tek rezervisti Langston Galloway (18k, 5/7trica) te Srbin Boban Marjanović (14k, 5s).

Brooklyn Netsi (11-15) su sa 103-98 slavili protiv Washington Wizardsa (14-13). U posljednju četvrtinu ušlo se sa prednošću domaćina od jednog poena. Samo 51 sekundu prije kraja Bradley Beal zabija za 98-97 vodstvo Wizardsa. Sedam sekundi kasnije Allen Crabbe tricom vraća prednost domaćinu. Kod rezultata 101-98 za Netse, osam sekundi prije kraja Wizardsi imaju loptu no gube ju na jako glup način kad ne uspiju za pet sekundi izvesti loptu. Domaćin to kažnjava i Caris LeVert sa linije slobodnih bacanja postiže konačan rezultat. Netsi su imali čak sedmoricu dvocifrenih igrača, a najraspoloženiji su bili Rondae Hollis-Jefferson (16k, 12s), Caris LeVert (16k, 3/4trica, 3s, 8a), DeMarre Carroll (15k, 8s) te Spencer Dinwiddie (11k, 6s, 12a, 2uk.l). Kod gostiju koji su tricu gađali iznimno loših 4/22 najbolji Bradley Beal (28k, 4a, 2uk.l, no šut 10/33, trica 0/7). Osim njega prolaznu ocjenu zaslužuje tek rezervist Kelly Oubre Jr (12k, 9s).

Dallas Mavericksi (8-20) su sa 95-89 iznenadili San Antonio Spurse (19-9). Domaćin je početkom druge četvrtine imao +9, no Spursi su malo po malo stizali rezultat i u posljednju četvrtinu se ulazi sa prednošću gostiju od +2. Sredinom posljednje dionice Mavsi rade seriju 10-3 kojom dolaze do malo ozbiljnijeg vodstva kojeg uspješno zadržavaju do kraja. Kod Mavsa koji su čitavu utakmicu imali samo šest izgubljenih lopti najefikasniji Harrison Barnes (17k, 6s, 3uk.l), dok su po 16 koševa dodali JJ Barea (16k,6s,6a), Wesley Matthews (16k, 5s, 4a) te Yogi Ferrell (16k, 2/3trica, 8s). Istaknuo se i Dwight Powell koji je za samo 17 minuta ostvario double-double od po 12 poena i skokova. U redove Spursa nakon duge pauze vratio se sjajni Kawhi Leonard te za 16 minuta na parketu upisao 13 poena i 6 skokova. Spurse su u ovoj utakmici predvodili LaMarcus Aldridge (23k, 13s) i Rudy Gay (21k, 8/11šut, 2/2trica, 5s, 2bl).