Vindija u produžetku 'popila' Cedevitu, Matija Pavlic zabio 39 poena

Autor: KK Vindija

Kakva utakmica u Vraždinu!

VINDIJA – CEDEVITA JUNIOR 104:103 (20-9, 22-23, 26-29, 20-27, 16-15)

U prvoj utakmici Jedinstvene kadetske lige u Varaždinu početak susreta krenuo je izjednačeno i u odmjeravanju snaga suparnika koji se do sad nisu susretali. Vindija je vodila sa laganom prednošću do 4.minute (4 poena razlike, pred kraj prve četvrtine Vindija radi seriju i četvrtinu dobiva sa 20:9.

U drugoj četvrtini Vindija preuzima dominaciju na parketu i u 8.minuti odlazi na 18 poena razlike 29:11, parketom dominiraju Adi Stajku i Tibor Kovačić. Cedevita se budi i na krilima Ante Skelina i Luke Krajnovića polako sustiže prednost Vindije i četvrtina završava rezultatomi 42:32. Domaćin odlazi na odmor s deset poena prednosti, no izgubila je kapetana momčadi Petra Koščaka koji je povrijedio skočni zglob i nije nastavio igru.

U drugom poluvremenu domaća ekipa nastavlja s dobrom igrom i održava prednost od 10 poenaviška, koša po koš izmjenjuju se ekipe do 5. minute kad Cedevita agresivnije kreće i s nekoliko uzastopnih realizacija sustiže prednost domaćina (56:52). No, Vindija se ne predaje i s dvije trice radi prednost. Dvije minute prije kraja četvrtine odlaze na + 12 (68:52). Ipak,u zadnjoj minuti gosti stižu razliku i četvrtina završava 68:61.

Posljednja četvrtina donosi izjednačenu igru, domaćin ne gubi vodstvo do četiri minute prije kraja utakmice kada gosti preko Andre Skelina izjednačuju na 77:77 i u trećoj minuti prelaze u vodstvo 77:81. Vindija stiže prednost i izjednačuje na 85:85, a odlični Matija Pavlic povećava vodstvo na 88:85. Gosti preko Adre Skelina tricom izjednačuju na 88:88. Šut za pobjedu Vindije šest sekundi prije kraja imao je Luka Čevra. Promašio je te je utakmica otišla u produžetak kojeg odlično otvara Cedevita bijegom na +7.  Vindija to stiže i u posljednjoj minuti se vodi prava drama. Gosti vode 99:103, Vindija se vraća tricom Matije Pavlica i dolazi na 102:103. Cedevita junior ne koristijoš jedan napad, a domaćin preko odličnog Matije Pavlica prelaze u vodstvo 104:103. Cedevita je imala napad za pobjedu no nije uspjela.

Najistaknutiji pojedinci kod Vindije bili su Matija Pavlic (39 poena, 5 asistencija, 9 skokova) , Tibor Kovačić (20 poena, 7 asistencija) i Adi Stajku (19 poena, 12 skokova), a kod poražene Cedevite najistaknutiji pojedinac bio je Luka Krajnović (35 poena, 13 asitencija, 1 ukradena lopta) te Andre Skelin ( 33 poena, 22 skoka).