Zrinjski nadoknadio i 19 i napravio važan korak prema doigravanju

Sven Smajlagić i Ivan Miličević okrenuli rezultat i povukli Mostarce prema pobjedi nad Borcem.

Košarkaši HKK Zrinjski stigli su u 16. kolu Druge ABA lige do 10 pobjede. Nakon velikog preokreta slavili su na svom parketu protiv vrlo dobre momčadi Borca iz Čačka 80-76.

U prvom poluvremenu Borac je dominirao, zabio 10 trica, imao prednost i od razlike 19 razlike (33-52) te sa +13 ušao u nastavak utakmice.

U drugom poluvremenu Ivan Miličević i Sven Smajlagić je bio motor moji je vukao Zrinski i povukao ga do vrijedne pobjede.

Već u trećoj četvrtini prednost je smanjenja na poen zaostatka (61-62). Šamadan je tricom u 33. minuti izjednačio na 66-66, a Smajlagić koš faulom minutu kasnije doveo Zrinjski u vodstvo 69-66 koje domaćini nisu ispustili do kraja utakmice.

U uzbudljivoj završnici Marko Ramljak je pogodio jedno od dva bacanja za 78-76. Gostima je ostalo 11 sekundi za završni napad, no spretni Smajlagić krade loptu i zabija za konačni rezultat 80-76.

Kod Zrinjskog najefikasniji su bili Smajlagić s 21 i Miličević sa 17 poena. U redovima gostiju istaknuo se Marko Marinović sa 16 poena (4 trice).

S omjerom 10-6 Zrinjski je na diobi 4. i 5. mjesta s KK Vršac.