Zrinjski se vratio pobjedama, Široki 'potopljen' u Sarajevu

Liga za prvaka BiH.

Nakon poraza od Širokog košarkaši Zrinjskog vratili su se na pobjedničke staze. U Mostaru su u Ligi za prvaka BiH bili bolji od Sparsa 91:75. Prva četvrtina prošla je u izjednačenoj borbi, da bi u drugoj Mostarci napravili ključnu razliku (52-29) koju su sačuvali do kraja susreta.

Najefikasniji igrači u redovima momčadi Hrvoja Vlašića bili su Smajlagić (17), Ramljak (16) Murry ( 16) i Šamadan (11 poena). Zrinjski je ovom pobjedom zadržao realne izglede za startnu poziciju broj jedan uoči doigravanja.

Široki je doživio težak poraz u Sarajevu od Bosne 101-69. Već nakon prve četvrtine bilo je jasno da bodovi ostaju u glavnog gradu BiH. Bosna je vodila 21-9, a do poluvremena tu je prednost podignula na +21 (50-29). Ni drugo poluvrijeme nije donijelo bolju igru igrača trenera Danijela Jusupa pa su Širokobriježani kući ispraćeni s teškim porazom od 32 poena.

U redovima Širokog najviše je zabio Cromer (20 poena).