100 gledatelja vidjelo pobjedu Cibone nad Škrljevom

Škrljevo se probudilo prekasno.

Cibona je u prvom susretu 13. kola HT Premijer lige došla do pobjede protiv Škrljeva rezultatom 90:83 na krilima Luke Žorića i Marka Tomasa. Utakmica je odigrana pred svega 100-tinjak gledatelja.

Cibona-Škrljevo 90:83 (24:16, 26:19, 21:23, 19:25)

Kompletna statistika utakmice

Škrljevo je Preko Jasmina Perkovića koji na samom početku utakmice postiže dvicu i tricu došlo do vodstva 5:0. Luka Žurić i Branislav Ratkovica odgovaraju i preokreću rezultat te dovode Cibonu do prvog vodstva 6:5. Domen Janc vratio je još jednom Škrljevo u vodstvo 6:7, a kako se ispostavilo, bilo je to posljednje vodstvo gostiju na ovoj utakmici. Žorić je bio inicijator nove serije 8:0 i odvodi Cibonu na 14:7. Prvo dvocifreno vodstvo zabilježili smo na tri i pola minute do kraja perioda poslije dvice Bošnjaka za 19:9. Prvi period završio je vodstvom Cibone 24:16.

Marin Rozić i Tomas u drugoj četvrtini vode Cibonu do 30:16. Nešto kasnije Cibone je nakon trice Josipa Bilinovca došla do najviših plus 21 u prvom poluvremenu, 41:20. Na krilima najboljeg strijelca utakmice Davora Konjevića, Škrljevo do kraja prvog poluvremena smanjuje na -15. Cibona je na veliki odmor otišla rezultatom 50:35.

Nakon što je na početku trećeg perioda Škrljevo smanjilo na minus 11, kreće nova serija Cibone koja odlazi na najvišu prednost na susretu koju su imali u dva navrata trećeg perioda, bilo je plus 23 sredinom četvrtine. Druga polovica treće četvrtine pripala je Škrljevu koje u pet minuta s -23 dolazi na -13 za tračak nade uoči posljednjih deset minuta.

Cibosi su na nešto više od pet minuta do kraja otišla na plus 19 i tu je priči bio kraj iako se Škrljevo nije predalo i počeli su smanjivati prednost te su na 25 sekundi do kraja uspjeli doći i na minus pet, ali konačan rezultat 90:83 postavlja Branislav Ratkovica i susretu je kraj. Žorić je bio najbolji kod Cibone s 21 poenom, 8 skokova i 3 asistencije, pratio ga je Tomas s 17 poena, a Rozić je ubacio 13 uz 13 skokova. Kod gostiju Konjević 23 poena, 7 skokova, 3 asistencije, a 19 je zabio David Ušić. Vrijedi spomenuti i Perkovića s 15 poena, 8 skokova i 4 asistencije.