Boras pogodio 15 bacanja za redom, a onda promašio dva za potvrdu pobjede, ali...

Borovu drama u derbiju začelja

U derbiju začelja Prve muške lige Borovo je na gostovanju pobijedilo Pulu 1981 80-83.

Domaćini su se prvi rezultatski odvojili na 24-15 u 11. minuti. Tri minute kasnije bilo je 24-24. Do poluvremena Pula je vratila prednost na svoju stranu i u nastavak ušla sa zalihom od šest poena (39-33).

U 24. minuti imali su domaćini +11 (46-35), ali ne i dovoljno snage da prelome utakmicu pa se gosti opet vraćaju u igru za pobjedu. U završnu četvrtinu Pula je ušla s vodstvom 53-51.

Nakon dvije i pol minute igre Borovo je prvi puta povelo 57-58, a nakon dvije tehničke domaćina, tri pogođena bacanja Jurja Borasa i trice Jakova Šarca pobjeglo na sedam poena viška (64-71). Kada su domaćini priprijetili Šarac je novom tricom trasirao put prema pobjedi gostiju (70-76). Vanja Perdija je 28 sekundi prije kraja spustio zaostatak na 78-81, Juraj Boras je promašio dva bacanja za Borovo, ali i sve popravio nakon napadačkog skoka košem iz igre s kojim je potvrdio pobjedu gostiju.

Boras je za Borovo postigao 28 poena od čega 15 s linije slobodnih bacanja. Promašio je tek dva s posljednja s čime je umalo ugrozio pobjedu vlastite momčadi. Ljubomir Miljanić je postigao 15 poena uz 16 skokova.

Kod domaćina prednjačio je Kyron Anderson s 23 poena i 8 skokova.