KK Borovo nanio prvi domaći poraz Rudešu

Oslabljeni Rudeš nije mogao protiv Borova.

Košarkaši Borova došli su do pete pobjede u 15. kolu Prve muške lige na gostovanju kod Rudeša kojemu je ovo prvi domaći, a šesti poraz ukupno. Borovo se malo odmaklo od dna tablice te se sada sigurno lakše diše u teškoj i neizvjesnoj borbi oko ostanka u ligi.

Rudeš-Borovo 59:73 (12:19, 18:27, 12:15, 17:12)

Kompletna statistika utakmice

Trener Rudeša Milan Ličina s pravom se pribojavao utakmice protiv Borova. Problemi s ozljedama i bolesti prorijedili su treninge Rudeša koji je izuzev početne prednosti 6:4 bio u rezultatskom minusu. Borovo je u prvom poluvremenu imalo i 16 razlike (39:23), a sredinom treće četvrtine i 26 razlike (61:35). Dino Radoš s 19 poena, 8 skokova i 3 asistencije predvodio je goste, a po 15 su ubacili Jakov Šarac koji je imao i 8 asistencija te Mihael Bekavac. Kod Rudeša koji je trice šutirao 4/27 jedini dvocifreni je bio Luka Ljubičić s 10 poena i 5 skokova.

Rudeš će u idućem kolu u goste kod Kvarnera 2010 u Rijeku, a Borovo dočekuje snažni Universitas.