Bosco je ostao u borbi za HT Premijer ligu, Dubrovnik nije bio ni blizu

Autor: Matej Kalem

Odlučujuća utakmica

Bosco je u finalu doigravanja za HT Premijer ligu. To je činjenica, koju posebno vrijedi istaknuti i spomenuti. U Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi pao je Dubrovnik (89-68) u derbiju posljednjeg, desetog kola Prve muške lige za prvaka. Ivan Tomas i njegova momčad napravili su veliki uspjeh u povijesti kluba.

Prvu četvrtinu domaćin je odigrao vrhunski i nakon prvih deset minuta imao velikih +15 (24:9).

U drugoj četvrtini gosti su čak došli na -6 (32:26), ali na odmor ipak se otišlo sa okruglih +10 za domaći sastav (40:30). Ante Smolić kod Bosca i kapetan gostujuće momčadi Ivan Vodopija kod Dubrovnika sa 11 koševa bili su najbolji akteri u interesantnom te uzbudljivom prvom poluvremenu.

U nastavku Dubrovnik je pokušao okrenuti susret na svoju stranu, ali u tome ipak nije uspio. Bosco je bio koncentriran i miran te pokazao borbenost i karakter kada je najviše trebalo.

Prvi strijelci ove utakmice bili su Smolić (21 poen za Bosco) i Filip Vujičić sa 15 ubačaja za Dubrovnik.