Bosco odličnim drugim poluvremenom do preokreta i pobjede protiv Pule 1981

Pula 1981 imala je 10 poena prednosti početkom treće četvrtine, ali to nije bilo dovoljno da dođu do pobjede koja bi ih maknula s dna ljestvice.

Košarkaši Bosca došli su do zaslužene pobjede protiv Pule 1981 u 18. kolu Prve muške lige nakon što su u trećoj četvrtini zaostajali 10 poena razlike. Pula je porazom ostala na posljednjem mjestu dok je Bosco na četvrtoj poziciji.

Bosco-Pula 1981  88:76 (24:23, 6:16, 29:19, 29:18)

Kompletna statistika utakmice

U izjednačenoj prvoj četvrtini niti jedna momčad nije ostvarila osjetniju prednost. Gosti iz Pule sredinom dionice nakon poena Kyron Andersona vode s 14:19, ali do kraja perioda Bosco serijom 10:4 prelazi u vodstvo 24:23. Gosti su u drugoj četvrtini odigrali najbolje. Dopustili su Boscu svega šest postignutih poena i na odmor odlaze vodstvom 30:39. Tih plus devet bilo je ujedno i najviše vodstvo Pule u prvom poluvremenu.

Odmah početkom treće četvrtie Pula dolazi do najviše prednosti na susretu, bilo je 31:41 nakon minute i pola igre u drugom poluvremenu. Ivan Perković tada postiže tricu i pokreće seriju Bosca 10:0. Serija je završila onako kako je i počela, a to je tricom Perkovića za 41:41. Do kraja četvrtine momčadi su se izmjenjivale u vodstvu više puta, a u posljednju se dionicu ulazi minimalnim vodstvom domaćina 59:58.

Anderson i Marin Đugum odveli su Pulu na plus pet početkom posljednje četvrtine. Imali su vodstvo 61:63 nakon dvije i pola minute igre u odlučujućoj četvrtini. Bosco se vraća u vodstvo serijom 7:0 koju tricom zaključuje Antonio Jularić za 68:66. Tricom uzvraćaju i gosti, točnije Vanja Perdija koji vraća vodstvo gostima, ali nadmetanje njega i Jularića se nastavilo jer domaćini njegovim polaganjem opet preuzimaju vodstvo. Anderson u 36. minuti vraća vodstvo Puli 70:71, a bilo je to ujedno i posljednje vodstvo gostiju na utakmici. Jularić je pokrenuo seriju Bosca 9:0 u kojoj je postigao pet poena i domaćini su imali 79:71 na minutu i pola do kraja, a tu je ujedno bio i kraj nadanja gostiju. Bosco je na kraju zasluženo slavio s 88:76, a najbolji u domaćim redovima bio je Jularić s 17 poena i 4 asistencije. Filip Tušek je ubacio 15 uz 9 skokova i 3 asistencije, a po 14 poena su ubacili Marin Kuga i Ivan Perković s time da je Kuga uhvatio i 9 skokova. Kod Pule najbolji Anderson u svim statsitičkim kategorijama, zabio je 23 poena uz 6 skokova, 5 asistencija i 4 osvojene lopte. Mirko Marić ubacio je 13 uz 5 skokova, Perdija je zabio 12, a Đugum 10 uz 6 osvojenih lopti i 4 skoka.

Nakon pauze zbog Uskrsa idućeg vikenda, Pula će ugostiti trećeplasirani Universitas koji dolazi po pobjedu jer se s Agrodalmom bori za drugu poziciju koja vodi u HT Premijer ligu. Pula će s druge strane napraviti ama baš sve kako bi pobjedom pokušali pobjeći s dna ljestvice.