Cedevita Junior i Zadar u finalu Prvenstva Hrvatske

Autor: Krešimir Galić Photo: KSZ

Pretkadeti

U Šibeniku je startao završni turnir PH za mlađe kategorije. Danas su na rasporedu bile polufinalne utakmice kod pretkadeta. U prvoj utakmici Cedevita Junior je slavila protiv Cibone 75:65 i tako nastavila pobjednički niz ove sezone koji iznosi 26 utakmica bez poraza. Sastav Dejana Jovovića otvorio je susret s 9-0 i u nastavku držao rezultatsku prednost, a najvećih +17 (56:39) tricom Roka Graše imao u završnici treće četvrtine. Na dvije minute prije kraja Cibona je stigla na minus 4 (68:64), a sve dvojbe riješio je dvojac Niko Pavković (25) i Grašo (22). Kod Cibone Ante Garac je ubacio 22, a Martin Salamunić 16. Suparnik Cedevite Junior u finalu (utorak, 13.15) biti će Zadar koji je slavio protiv Pazina 68:57. Zadrani su do pobjede stigli boljom igrom u posljednjoj četvrtini kada su serijom 18:0 stigli do prednosti 63:50. Filip Bilokapić je ubacio 26 poena, Luka Macuka (19sk) 11, a Šime Grbin je uz 9 poena imao 21 skok. Kod Pazina Aleks Travalja je ubacio 27, a Andrija Androšić 16.

CEDEVITA JUNIOR - CIBONA  75:65 (18:13, 23:17, 17:17, 17:18)

Cedevita Junior: Čubrić, Grašo 22, Dujaković 14, Zrilić 8, Pavković 25, Kikaš, Peris, Mučnjak, Ružić, Stančić, Vrdoljak 6, Banić. Trener: D.Jovović
Cibona: Salamunić 16, Garac 22, Šimundža 9, Kovačević 22, Jeličić 10, Marčetić, Mustapić 6, Mešić, Boršić, Lacić, Zadković, Kuzmanić. Trener: R.Anzulović

ZADAR - PAZIN 68:57 (17:18, 16:4, 12:22, 23:13)

Zadar: Gambiroža 8, Bilokapić 26, Ročak 1, Grbin 9, Macuka 11, Baričević, F.Bajković, Jerak, Šljaka 5, L.Brajković, Bačić 8, Žunić. Trener: I.Bais
Pazin: Travalja 27, Androšić 16, Daus, Perić, Damjanac 8, Ladavac, Brenko, Družeta 4, Udovičić 2, Fabris, Oplanić, Bakša. Trener: D.Lukšić