Cibona lako kroz Sinj, Hermes nakon dva produžetka slomio Furnir

226 poena u KC Dražen Petrović

U 5.kolu HT Premijer lige Cibona je slavila u Sinju kod Alkara 99:66, a u zagrebačkom dvoboju Hermes Analitica je nakon dva produžetka slavila protiv Furnira iz Dubrave 115:111.

Cibona je od početka susreta dominirala u Sinju i već nakon prve četvrtine imala 11 razlike (24:13), a na odmoru je bilo + 23 (51:28). Izuezev ozljeđenog Roka Prkačina trener Ivan Velić svim igračima je dao određenu minutažu pa tako i mladom Lovri Gnjidiću koji je za 14 minuta na parketu ubacio 6 poena. Najefikasniji su bili Ivan Novačić (22) i Toni Nakić (18), a Mateo Drežnjak je dodao 15. Kod Sinjana Varence Shakur je ubacio 16 poena uz 11 skokova. Echols Terek i Hrvoje Vučić su dodali po 14.

Ljepoticu dosadašnjeg dijela sezone odigrali su Hermes Analitica i Furnir iz Dubrave. Nakon dva produžetka slavili su Analitičari 115:111 i tako upisali prvu pobjedu ove sezone, a prvu i nakon osam uzastopnih poraza u HT Premijer ligi računajući i prošlu sezonu. Puno bolje izdanje sastava Zvonimira Mravka u prvom poluvremenu i prednost (49:35). Svojih 8 od 18 ubačenih trica Hermes ja zabio u prvih dvadeset minuta. Odgovor Dubravaša stigao je u trećoj četvrtini kada su stigli do izjednačenja (56:56). Ušli su domaćini s +4 (60:56) u posljednju četvrtinu u kojoj je Furnir uspio u tri navrata i povesti. Posjednji puta je zabio Danko Branković za 77:76. Uzvratio je tricom Ivan Svoboda, a nakon još jedne njegove trice bilo je +5 (82:77). Stigao je Furnir do produžetka nakon što je zabio Ante Smolić uz dodatno bacanje (86:86). I u prvom produžetku Hermes Analitica je bila bliže pobjedi (96:92), ali su Mihajlo Jerković i Petar Perić tricama omogućili Dubravašima i drugi produžetak (98:98) u kojem su Analitičari ubacili četiri trice (Svoboda 2, Šutalo, Perić) i stigli do pobjede.

Ante Krapić je utakmicu završio s 30 poena i 9 skokova. Svoboda je dodao 26 (trice 7/8), Filip Kordić 24, Kristijan Šutalo 17 uz 11 skokova, a Bruno Perić. Kod Furnira za kojeg je Luka Pandurić odigrao tek jednu minutu najefikasniji su bili Majić (25), Perić 20 (10as), Jerković 18, a Smolić je dodao 16.

Recimo da je susret Gorica – Šibena odgođen zbog tri zaražena igrača koronavirusom u sastavu Gorice.