Cibona slavila na Gripama, slijede odlasci Mustapića i Bošnjaka

Split kompromitirao izglede za doigravanje

U 24.kolu AdmiralBet ABA lige Cibona je kao gost slavila u Splitu 83:76 i tako stigla do devete pobjede. Splićani su bili bolji samo u prvoj četvrtini (24:17), a u nastavku hrabra Cibona koja je igrala sa osam igrača u rotaciji uspjela je utakmicu uvesti u svoj ritam.

Split je imao prednost 66:63 na osam minuta prije kraja kada je uslijedila serija Vukova 11:0 (trice Aranitovića i Majcunića). Domaćini su se vratili (72:74) da bi sve bilo jasno nakon kontranapada kojeg je završio Jakov Mustapić, a isti igrač je zabio tri slobodna bacanja zaredom čemu je kumovala i tehnička pogreška Lewisa Sulivana.

Aleksandar Aranitović je ubacio 19, Mustapić 18, a Matej Bošnjak 16 poena. Kod Splita prvi strijelac Sulivan (16).

Tako je Cibona drugi puta ove sezone slavila na Gripama u desetkovanom sastavu koji je nastavlja osipati najavljenim odlascima Mustapića i Bošnjaka.

Split je porazom kompromitirao svoje izglede za plasman u doigravanje.