Cibona spašavala živu glavu u Jazinama, Sonika nijanse dijelile od senzacije

Autor: R.I.

Zanimljiva uvertira u završnicu Kupa.

Malo je nedostajalo košarkašima Sonik Puntamike da u Jazinama 'skinu' aktualnog prvaka Hrvatske Cibonu. Gosti su u 19. kolu HT Premijer lige slavili 81-85.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena (35-36) Puntamika bježi na +9 (51-4d2). Zagrepčani do  kraja treće četvrtine utakmicu vraćaju u egal (60-58), a nakon pet minuta igre u posljenjoj imaju prednost 64-69.

Zadrani ne posustaju te se u završnu minutu ušlo sa samo dva pona prednosti za Cibonu (78-80). U dva su navrata domaćini imali napade za pobjedu ili produžetak, no nisu bili precizni te je pobjeda na kraju ipak otputovala za Zagreb.

Shane Gibson s 20 i Ivan Novačić s 19 poena bili su najbolji strijelci u redovima pobjednika.

Kod Puntamičana najefikasniji su bili Tomislav Cvitković  (21) i Šime Špralja  (20 poena).