Cinac tricama spasio Krku, finalna serija izjednačena

Odličnu utakmicu odigrao je i Paolo Marinelli.

Košarkaši Krke su izjednačili finalnu seriju doigravanja za naslov prvaka Slovenije na 1-1. Nakon pobjede Olimpije u Ljubljani 90-69, Ljubljančani su dominirali veći dio utakmice i u Novom Mestu. U 14. minuti imali su deset poena viška (25-35), minutu kasnije bili su na +14 (26-40). Do poluvremena Krka je smanjila na 39-47. Tricom Cinca domaćini su se potpuno vratili u igru (50-53). Dva puta su uspjeli izjednačiti (55-55 i 65-65) da bi u 36. minuti poveli 71-70. Pri tom rezultatu Cinac pogađa još jednu važnu tricu za vodstvo Krke 74-70 koje su uz dosta muke sačuvali do kraja (80-78).

Treća utakmica igra se u petak 25. svibnja s početkom u 18 sati.

Cinac je bio najefikasniji igrač Krke sa 17 poena uz 7 skokova. Paolo Marinelli je postigao 15 poena uz 5 asistencija dok je bivši igrač Zadra Maj Kovačević u pobjedu ugradio 7 poena.

Kod Olimpije skroman učinak imao je Roko Badžim koji je postigao 3 poena uz jedan skok.