Dinamo protiv Bosca imao i +24, Bosco umalo zakuhao utakmicu

Autor: Krešimir Galić Photo: Marin Sušić

Gradski derbi Lige za ostanak odigran u 'komfor zoni'

Dinamo je trećom uzastopnom pobjedom na gostovanju kod Bosca (87:74) potvrdio prvo mjesto u HT Premijer ligi za ostanak. Već u prvoj četvrtini gosti su se uz 12 poena Ivana Novačića rezultatski odvojili (22:12), a tricom Marina Vručinića u završnici druge četvrtine imali i najvećih +24 (60:36).

Početkom treće četvrtine vidjeli smo i bolje minute Bosca čija je serija 13:0 vratila nadu domaćinima koji su preko Marka Juriča, Luke Krajnovića i Andreja Matića na sedam minuta prije kraja bili na minus 7 (67:74). Dinamo je odigrao bolju završnicu i nakon nekoliko efektnih poena Romela Burrella stigao do 13 razlike (83:70).

Novačić je s 22 poena predvodio Dinamo. Ivan Vučić je dodao 13, a David Ušić 11. Kod Bosca Krajnović je ubacio 14, Mladen Primorac 13, a Jurič 11 poena.