Drežnjak predvodio juniore do prve pobjede u Tarareu

Autor: HKS

Hrvatska U-18 reprezentacija upisala je pobjedu u prvoj utakmici međunarodnog turnira u francuskom Tarareu.

Hrvatska U-18 reprezentacija upisala je pobjedu u prvoj utakmici međunarodnog turnira u francuskom Tarareu. Momčad trenera Anzulovića bila je bolja od Rusije 83:81.

Hrvatska je kontrolirala rezultat u prvoj četvrtini, bila je to minimalna prednost, ali utakmica je sve do treće četvrtine bila na strani izabranika trenera Anzulovića. Posljednjih pet minuta treće četvrtine Rusi su se razigrali, no Hrvatska je odradila dobar posao u posljednjim minutama zadnje četvrtine i upisala pobjedu u prvoj utakmici koja će puno značiti u onom psihološkom smislu za dalje.

Najbolji u redovima Hrvatske bio je Mateo Drežnjak sa 19 poena, Bajo i Nakić su ubacili po 13,  Jordano 11 te Vrgoč 10.

Sljedeći susret na rasporedu je već u subotu i to protiv reprezentacije Francuske (20:00 sati).

RUSIJA – HRVATSKA 81:83 (23:26, 17:21, 23:12, 18:24)

HRVATSKA: Jordano 11, Šarić 7, Omrčen 1, Bajo 13, Palokaj 2, Nakić 13, Marić, Šamanić 5, Nikić 2, Drežnjak 19, Vrgoč 10, Kukić