Dvije pobjede za dva sastava iz Pule

Istrauni i Pula 1981 ostvarili pobjede u 19. kolu Prve muške lige.

Borovo je upisalo poraz u Puli kod Istraunija dok je Pula 1981 skinula skalp momčadi koja se bori za drugo mjesto i HT Premijer ligu, splitskog Universitasa koji bi pobjedom protiv Agrodalma u idućem kolu kod kuće mogao preuzeti drugu poziciju ukoliko uopće imaju ambicija za rang više.

Istrauni-Borovo 83:71 (29:18, 22:15, 19:17, 13:21)

Kompletna statistika utakmice

Košarkaši Istraunija bili su uvjerljivi protiv Borova, a već su do poluvremena stekli 18 poena prednosti. Na krilima odličnog Dominika Šamije i Matije Bilalovića nisu dozvolili gostima nikakav povratak u utakmicu u drugom poluvremenu. Tek su u posljednjoj četvrtini kada su poveli s 25 poena prednosti i kada je sve bilo riješeno popustili i dozvolili gostima da ublaže poraz. Iako su upisali poraz, košarkaši Borova su daleko od zone ispadanja i imaju dvije pobjede više od posljednja dva kluba.

Šamija je bio nezadrživ za obranu Borova, ubacio je 31 poen uz 6 skokova dok je Bilalović zabio 19 , a Kristijan Andabaka 15 uz 8 asistencija i 5 skokova. Kod gostiju Mario Rajšić 14 poena uz 7 skokova, a isti broj poena je zabio i Juraj Boras.

Pula 1981-Universitas 89:78 (18:18, 19:24, 29:21, 23:15)

Nakon što je Pula 1981 imala vodstvo 8:6, uslijedila je serija gostiju 8:0 koji prelaze u vodstvo 8:14. Ante Grašo i Kyron Anderson uzvraćaju i vraćaju vodstvo domaćinima od 18:15, a konačan rezultat prve četvrtine postavlja Marin Vručinić tricom za 18:18. Prvih šest i pola minuta druge četvrtine bilo je vrlo izjednačeno, a tek tada gosti bježe na šest poena prednosti, a pola minute do kraja poluvremena i na plus osam. Anderson je pod kraj poluvremena postigao tricu i smanjio na 37:42 poslije prvih 20 minuta.

Pula je nastavak otvorila serijom 6:0 što je sa tricom iz prvog poluvremena bilo 9:0 za vodstvo 43:42. Nešto kasnije zabilježili smo i plus osam da bi Vručinić i Ivan Vrgoč vratili utakmicu u egal na 58:57, a na minutu i pola do kraja perioda gosti su imali vodstvo 60:63. Domaćini su ipak imali završnu riječ i zaključili četvrtinu serijom 6:0 za vodstvo 66:63.

Početkom posljednje dionice Universitas prelazi u novo vodstvo poslije trice Gabrijela Marića za 66:68. Gosti su održavali vodstvo do 37. minute kada su imali 74:77, a Marin Đugum polaganjem pokreće domaću seriju 11:0 koju zaključuju Mirko Marić i Vedran Pušić za 85:77 na minutu do kraja i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno. Pula je do kraja susreta još i povisila razliku za konačnih 89:78.

Domaćini su ovom pobjedom pobjegli s dna ljestvice koju je sada preuzeo Šanac Karlovac. Ove dvije momčadi sada imaju isti broj bodova, ali Pula ima nešto bolju koš razliku.

Pula 1981 je do pobjede došla odličnom igrom nadahnutog Vedrana Pušića koji je ubacio 36 poena uz 5 skokova dok je Kyron Andersonu promakao triple-double za jedan skok. Ubacio je 15 poena uz 12 asistencija i 9 skokova i 4 osvojene lopte. Đugum je ubacio 15 uz 5 skokova i 3 asista. Kod gostiju Vručinić 17 poena i 6 asistencija dok je Ante Kokan ubacio 16 uz 9 skokova i 3 asistencije.