EP juniorke: Poraz od Italije, u četvrtfinalu idemo na Rusiju

Natjecanje u skupini juniorke su završile na trećem mjestu s dva poraza i jednom pobjedom.

U 3.kolu A skupine EP za juniorke U18 u Sarajevu (BiH) naša reprezentacija je doživjela drugi poraz. Bolja je bila neporažena Italija koja je slavila 80:60. Na taj način Hrvatska je osvojila treće mjesto u skupini i u srijedu od 14.00 sati za suparnika u osmini finala će imati Rusiju koja je osvojila drugo mjesto u skupini B.

Na ulasku u posljednju minutu prve četvrtine Hrvatska je posljednji puta izjednačila (18:18). Italija je u drugoj četvrtini imala 11 razlike koliko je bilo i na poluvremenu (39:28). U drugom poluvremenu izabranice Deana Nemeca nisu uspijele ozbiljnije ugroziti prednost Italije koja je na kraju upisala uvjerljivu pobjedu.

Giulia Natali (15) i Caterina Gilli (14) su predvodile Italiju, a kod Hrvatske koja je imala 34 izgubljene lopte Ana Mandić je ubacila 16, Mia Vukšić (15), a Marta Savić 7 poena.