Basketball Camp Croatia Basketball.hr
1. Andro Mirčeta 
Samobor 15 bodova
2.  Vigo Bart Cibona 11 bodova
3. Niko Šare Cedevita Junior 10 bodova

Hrvatska
Regija
Evo ih opet! Cibona protiv Zadra lovi zadnji vlak za doigravanje

Evo ih opet! Cibona protiv Zadra lovi zadnji vlak za doigravanje

Autor: Cibona Photo: Marin Sušić

Cibona i Zadar su „mamac“ za navijače!

Ovoga su tjedna već igrali Zadar i Cibona. U utorak je njihovu prvenstvenu utakmicu dobila momčad Zadra (93:76), a sada nam slijedi još jedan međusobni dvoboj, ovaj puta u Košarkaškom centru Dražen Petrović i u natjecanju AdmiralBet ABA lige u kojoj nam slijedi 25. kolo. Igrat će se u subotu, 8. travnja, dan uoči Uskrsa s početkom u 17 sati i sigurno će to biti „mamac“ za ljubitelje košarke i navijače dva velika hrvatska kluba da ponovno u većem broju popune tribine.

Jasno je da u nekim taktičkim pripremama za ovaj dvoboj teško može biti nekih posebnih iznenađenja, s obzirom da se Vukovi i Zadrani učestalo sastaju i ove sezone. Već su pet puta međusobno odmjerili snage, računajući dvoboje u državnom prvenstvu, nacionalnom kupu i ABA ligi, pri čemu Cibona ima laganu prednost 3-2. Naravno da statistika ne utječe baš nešto na ishod svake nove utakmice, posebno kada se sastaju momčadi podjednake kvalitete.

Ulog i dalje ostaje plasman u Play-off kojemu se nadaju i jedni i drugi. Zadar je na učinku 10-14, što ih drži na sedmoj poziciji, dakle malo iznad one rubne za plasman u Top 8 i to svakako želi zadržati. No, Cibosi također imaju svoju računicu u završnici osnovnog dijela regionalnog prvenstva. Trenutno su s pobjedom manje drugi „ispod crte“, pa je posve jasno što bi i njima značili bodovi iz predstojećeg derbija. Posebno jer im još jedan konkurent SC Derbi ima tešku domaću zadaću s FMP-om.

Lider Zadrana Luka Božić je i nadalje najučinkovitiji igrač Lige s odličnim prosjekom od 22,5 poena po utakmici, 9,5 skokova i 6,2 asistencije što dovoljno govori o tomu na koga igrači Cibone moraju obratiti posebnu pozornost. Uostalom, oni to jako dobro znaju iz svih prijašnjih iskustava s parketa. Sesarovi izabranici se prije svega mogu pohvaliti kolektivnim učinkom, a i u nešto suženom „rosteru“ uvijek ima onih koji mogu povući momčad prema pobjedi.

„Druga utakmica s istim protivnikom u posljednjih pet dana. Napravili smo analizu i vidjeli u čemu smo griješili u prvenstvenom dvoboju. Prije svega mislim da moramo podići intenzitet i onaj radni dio, ne smijemo dopustiti Zadranima puno trke i skokova u napadu nego usmjeriti tijek susreta u naš ritam. Nadam se kako uz pomoć naših navijača možemo doći do pobjede“, rekao je trener Cibone Josip Sesar.

„Igrali smo puno puta s njima ove sezone, tako da tu nema nekih nepoznanica. Oni polovicu svojih koševa daju iz kontranapada, cilj nam je to zaustaviti i očekujem drugačiju utakmicu od one koja je bila u utorak u Zadru. Moramo im odgovorit energetski i pametno odigrati, a očekujem i dolazak većeg broja naših navijača kako bi nam pomogli u osvajanju važnih bodova“, zaključio je playmaker Vukova Borna Kapusta.

Ulaznice i za ovaj dvoboj mogu se kupiti putem sustava Ulaznice.hr te na blagajnama KC Dražen Petrović koje se otvaraju dva sata prije početka susreta.