Filip Vujičić presudio svojim Dubrovčanima

Drama na Višnjiku.

Dubrovnik je bio blizu pobjede, u zadnje dvije minute je ušao s prednošću 84:83, ali nije uspio slaviti protiv Jazina usred Zadra, prekinuti niz poraza, te stići do šeste pobjede u trinaestoj prvenstvenoj utakmici ove sezone. Poražen je 90:86, te je bez pobjede u (n)ovoj godini u četiri nastupa, sva četiri u gostima (Dinamo i Bosco u Zagrebu, te Kvarner u Rijeci), piše Dubrovački vjesnik.

Dubrovnik je u Zadru bolje otvorio utakmicu. Poveo sa 6:0, vodio s 9 razlike (13:4), ali je na kraju prve četvrtine bio u minusu pet koševa (22:27). Taj zaostatak je uspio smanjiti do poluvremena (39:42), Momčad trenera Mara Lučića zaostajala je tri koša i uoči posljednje četvrtine (55:58) iako je u trećoj dva puta vodila s dva koša razlike (51:49 i 53:51). U posljednjoj četvrtini opet dva puta plus dva za Dubrovnik (77:75 i 79:77), te već spomenuto zadnje vodstvo 83:82. Nakon toga su Jazine sa 6:0 otišle do  88:83. Posljednjih šest koševa za domaćina u utakmici postigao je Dubrovčanin Filip Vujičić, koji je s 20 koševa i 8 skokova bio prvo ime zadarskog sastava (Filip je 2019. napustio Dubrovnik te potpisao za Zadar, član je prve momčadi, a igra i za drugu - Jazine).

Dubrovnik je kod Jazina igrao u sastavu: Mateo Vidović (20 koševa, 7 skokova i 9 asistenicija), Martin Mucić, Filip Šimović (15 koševa, 10 skokova i 3 asistencije), Vlaho Raguž (13 koševa i 3 skoka), Ivan Vodopija (16 koševa i 6 skokova), Jakov Vujičić (mlađi brat Filipa Vujičića, 2 koša), Domagoj Vrkić (12 koševa i 6 skokova), Mateo Tomašević (2 koša), Roko Galić (6 koševa i 5 skokova) i Frano Maštrapa.

I dalje je bez poraza Cedevita Junior, koja je s 83:74 svladala sad Kvarner kod kuće. Dubrovčanin Petar Dubelj je u novu pobjedu lidera ugradio 14 koševa, 3 skoka i 2 asistencije.

Poredak: 1: Cedevita Junior 12/0, 2. Jazine 9/4, 3. Dinamo Zagreb 9/2, 4. Kaštela 8/5, 5. Omiš 7/6, 6. Bosco 7/5, 7. Dubrovnik 5/8, 8. Kvarner 4/8, 9. Samobor 4/8, 10. Zapruđe 3/9, 11. Pula 3/8, 12. Sesvete 1/9.