Finale Prve muške lige: Bosco izjednačio, slijedi majstorica u Draženovom domu

Autor: Matej Kalem Photo: KK Bosco

Tko će u HT Premijer ligu?

BOSCO – DINAMO 73:56 (16:17, 24:15, 16:10, 17:14)

Bosco – Dinamo 1:1. U drugom dvoboju finala doigravanja za HT Premijer ligu Bosco je u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi uvjerljivo svladao Dinamo 73:56. Treći, odlučujući susret koji pobjedniku donosi izravan plasman u elitu je u utorak, 17. svibnja s početkom u 20 sati u KC Dražen Petrović.

Počelo je sa košem Ante Krapića (2:0). Kod rezultata 4:4 gosti su napravili seriju 9:0 za +9 (4:13). Međutim, domaćin je odgovorio serijom 7:0 za približavanje na -2 (11:13). Prva četvrtina završila je sa pola koša razlike za gostujući sastav (16:17).

U drugoj četvrtini domaća momčad je kod rezultata 25:26 kreirala seriju 8:0 za +7 (33:26). Vrijedi izdvojiti fantastičan poen kapetana Bosca Luke Kature za 40:32 i ujedno kraj prvog poluvremena. Najbolji strijelci u prvih 20 minuta bili su Krapić sa deset koševa kod Bosca i kapetan Dinama Hrvoje Garafolić sa šest poena.

U trećoj četvrtini Dinamo je u nekoliko navrata čak uspio doći ispod -10, ali Bosco je ipak zadržao veliku rezultatsku prednost koja je iznosila više od deset poena (56:42).

U zadnjoj četvrtini Dinamo je serijom 10:0 stigao na dostižnih -4 (56:52), ali Bosco je sa 12:0 riješio pitanje pobjednika u ovom ogledu i drugi put ove sezone bio bolji od Dinama. Zanimljivo, obje pobjede Bosca nad Dinamom dogodile su se upravo u Trnskom.

Katura sa 17 za Bosco i Andro Anzulović sa 11 ubačaja za Dinamo bili su prva imena u rubrici strijelaca.