Gorica i Agrodalm pregazili protivnike

Uvjerljive pobjede favorita.

Istrauni, Gorica i Agrodalm opravdali su uloge favorita i upisali uvjerljive pobjede u 4. kolu Prve muške lige. Posebno je loše prošao Karlovac kod Gorice koji je zamrznut na čak minus 61.

Istrauni-Pula 1981 91:74 (34:20, 26:19, 14:15, 17:20)

Kompletna statistika utakmice

Domaći Istrauni bio je uvjerljiv protiv Pule 1981 u istarskom derbiju. Iako je Pula povela na samom početku s 4:0, a nešto kasnije i sa 4:7, ostatak četvrtine u znaku domaćeg sastava. Puli je to vodstvo na početku susreta bilo i jedino. Domaćini do kraja perioda bježe na 14 poena prednosti. Iako je na tri minute do kraja perioda vodstvo Istraunija bilo 19:18, Pula se raspala u završnici i dopustila domaćinima seriju 15:2. Od toga se košarkaši Pule nisu oporavili, a Istrauni do kraja prvog poluvremena bježe na plus 21. Tu je priči bio kraj iako je Pula dobila drugo poluvrijeme, bilo je to samo za kakav takav popravak dojma. Najbolji u redovima pobjednika bili su Matija Bilalović i Kristijan Andabaka s po 21 poenom svaki, ali netko drugi bio je valorizacijski najbolji iako je ubacio samo devet poena. Ante Grašo je zabio tih devet, ali je uhvatio 10 skokova uz tri asista i čak osam osvojenih lopti. Druga je ovo pobjeda za Istrauni u četiri kola, dok je Puli ovo četvrti poraz.

Kvarner 2010-Agrodalm 71:106  (18:27, 18:23, 24:30, 11:26)

Gosti iz Zagreba bili su uvjerljivi protiv Kvarnera u Rijeci te i dalje neznaju za poraz. Agrodalm je već u prvoj četvrtini pobjegao na dvoznamenkastu prednost, a Kvarner je u drugoj četvrtini uspio smanjiti na minus dva, ali do poluvremena gosti opet bježe na dvoznamenkastih plus 14. Razliku su do kraja trećeg perioda povisili na plus 20, a domaćine su potpuno razbili u posljednjoj dionici koju su dobili s 15 poena viška za konačnih plus 35. Ivan Kučan bio je najbolji u drugom porazu Kvarnera s 15 poena i tri skoka. Kod gostiju koji su i dalje bez poraza, najbolji Domagoj Matić s 22 poena te po četiri skoka i asista dok je 17 uz šest skokova i pet osvojenih lopti djelo Andreja Ceraja.

Gorica-Šanac Karlovac 126:65 (28:12, 29:24, 34:14, 35:15)

Najveći favorit za osvajanje prvog mjesta uz Agrodalm, Gorica očekivano je upisala bodove protiv Karlovca. Razbili su goste s čak 61 poenom razlike za svoju četvrtu pobjedu. Plus 16 imali su već nakon prve četvrtine, a plus 21 na poluvremenu. Tek u drugom poluvremenu uslijedilo je ono najgore za Karlovac. Gorica je drugo poluvrijeme dobila ukupnim rezultatom 69:29. Ivan Majcunić ubacio je 26 poena (trica 8/8, dvica 1/5) uz 10 asistencija, pet skokova i tri osvojene lopte. Branimir Josipović 24 poena i pet skokova za poražene. Karlovcu je ovo drugi poraz, Gorici četvrta pobjeda.