Hrvatska se razgoropadila protiv Njemačke

Uvjerljiva pobjeda U-20 reprezentacije.

U-20 reprezentacija Hrvatske je nakon uvodnog poraza od Španjolske na Europskom prvenstvu u Tel Avivu upisala uvjerljivu pobjedu protiv Njemačke 80-69. U prvoj četvrtini Hrvati su stekli prednost od šest poena  (17-11) da sjajnom igrom u drugoj potpunu razbili protivnika i riješili pitanje pobjednika. Na odmor se otišlo s rezultatom 47-24.

Drugo poluvrijeme je bilo privođenje obavljenog posla kraju.  Kod 80-60 došlo je do manjeg opuštanja pa je Njemačka u samoj završnici serijom 9-0 ušminkala rezultat.

Hrvatska je imala čak petoricu igrača s dvoznamenkastim brojem postignuti poena. Domagoj Šarić ih je postigao 13 (3 skoka, 3 asistencije), Josip Batinić 12 (2 skoka, 2 asistencije), Toni Nakić 11 (4 skoka, 5 asistencija, a Lovre Runjić (5 skokova) i Antonio Jordano (2 skoka, 3 asistencije) po 10.

U ponedjeljak u 12.45 sati Hrvatska se u posljednjem kolu skupine C sastaju s Latvijom.