Hrvatska u završnici slomila Nizozemce. U subotu sa Srbima za ostanak

Autor: Branko Tabak Photo: fiba.basketball

Kadeti EP - A divizija

Kadetska reprezentacija Hrvatske je na Europskom prvenstvu u Skoplju pobijedila Nizozemsku 79-67 (26-26, 11-13, 12-16, 30-12) i tako izborila majstoricu za ostanak u A diviziji.

Protivnik igračima trenera Ivana Perinčića u utakmici za 13. mjesto bit će reprezentacija Srbije koja je bila bolja od Danske 63-87. Susret je na rasporedu u subotu 20. kolovoza s početkom u 16.30 sati.

Na nešto manje od tri minute prije kraja Aristode Dwayne je zabio tricu nakon koje je rezultat bio 69-67 za Hrvatsku. Uslijedili su ključni potezi hrvatskih igrača. Dominik Dolić je pogodio za 71-67, Dino Subašić ukrao loptu i dodatno povećao prednost, da bi Dolić tricom doveo Hrvate na korak od pobjede (76-67). U preostalih 90 sekundi Nizozemci su pokušali brzim šutevima za tri poena uhvatiti priključak. Sve je ostalo na pokušajima.

Susret je nakon izjednačenog prvog poluvremena (37-39) i većeg dijela treće četvrtine u završnici ove dionice donio bijeg Nizozemske na 49-55. Hrvatska je u posljednjoj četvrtini okrenula rezultat i povela 69-62 nakon čega slijedi opisani rasplet.

Vito Perković je s 19 poena, 10 skokova i 3 asistencije bio prvo ime u hrvatskoj reprezentaciji, Dolić je uz 16 poena imao 6 skokova i 8 asistencija dok je Josip Pavković zabilježio 14 poena i 14 skokova. Vrijedi istaknuti i učinak Ivana Volfa koji je uz 11 poena imao 7 skokova i 3 asistencije.