Igor Miličić odveo Poljsku među 8 najboljih u Europi

Autor: Teo Cilar Photo: FIBA

Veliki uspjeh hrvatskog trenera na klupi Poljske.

Reprezentacija Poljske je u prvoj utakmici današnjeg dana bila bolja od Ukrajine rezultatom 94:86 i tako se plasirala u četvrtfinale gdje ih čeka Slovenija. Igrači Igora Miličića kontrolirali su rezultat od samog starta i na kraju zasluženo došli do plasmana među osam najboljih ekipa.

Kada su na semaforu svjetlile dvije i pola minute do kraja susreta, činilo se kako će Poljska bez problema privesti susret kraju jer su na kontu imali devet poena prednosti. Ipak, Ukrajina se uspjela vratiti i na minutu do kraja prišli su na samo minus dva i imali napad za poravnanje ili vodstvo, ali su prebrzo krenuli u realizaciju, promašili teško polaganje, a Poljska je bila precizna s linije slobodnih bacanja i tako potvrdila pobjedu.

Vyacheslav Bobrov najbolji kod Ukrajine s 15 poena i 4 skoka dok je Poljsku predvodio A.J. Slaughter s 24 poena, 5 skokova i 4 asista, a odličan je bio i Mateusz Ponitka s 22 poena, 9 skokova, 6 asistencija i 3 osvojene lopte.