Ivan Tomas vratio Bosco u HT Premijer ligu, Puntamika ispala

Autor: Matej Kalem Photo: Marin Sušić

Uvjerljivi Zagrepčani

Bosco je u HT Premijer ligi nakon tri godine izbivanja. U Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi pala je zadarska Sonik Puntamika, koja je u Zagreb došla sa prednošću od +6 iz prvog dvoboja u Zadru (85:79).

U drugom, uzvratnom susretu Boscu je za plasman u elitu trebala pobjeda od najmanje sedam koševa razlike. Na kraju završilo je okruglih +20 za igrače trenera Ivana Tomasa (78:58).

Prva četvrtina bila je rezultatski neobična i zanimljiva (12:10).

U drugoj četvrtini gosti su u tri navrata bili u egal-situaciji (15:15, 24:24, 26:26), ali na poluvrijeme otišlo se sa devet koševa razlike (40:31). Najbolji akteri prvog poluvremena bili su Luka Babić sa 20 kod Bosca te Emilio Banić i Marino Šarlija sa osam poena kod Sonik Puntamike.

Početkom treće četvrtine domaći sastav je tricom Luke Babića imao +13 (45:32), ali gostujuća momčad bila je blizu što se rezultata tiče. S rezultatom 51:46 ušlo se u zadnjih deset minuta.

U posljednjoj četvrtini momčad Roka Jurline se slobodnim bacanjima Petra Marića približila na samo -3 (51:48). Pet minuta i 40 sekundi prije kraja ogleda Bosco je imao +14 (62:48). Sonik Puntamika se koševima Marića (62:50) i Šarlije (62:52) pokušala vratiti u utakmicu, ali Bosco je po tko zna koji put pokazao borbenost i karakter kada je najviše trebalo.

Luka Babić sa 25 za Bosco i Marić sa 14 ubačaja za Sonik Puntamiku bili su prvi strijelci ovog obračuna u Trnskom.