Jazine na 100 posto, Dubrovnik bolji od Bosca

Prva muška liga.

Košarkaši KK Jazine Arbanasi su u Zadru uvjerljivo nadigrale Zapruđe 113:73 i ako sačuvali stopostoni učinak u ovosezonskom izdanju Prve lige. Zagrepčani su samo do prvih minuta druge četvrtine držali kakav takav priključak, a raspoloženi domaćini već su do odmora imali 16 razlike (44:28). Drugo poluvrijeme bila je jednosmjerna ulica u kojem su Jazine ubacile 69 poena uz 14 pogođenih trica i 14 skokova više u susretu.

Fantastičan učinak imao je Arian Došen koji je za 22 poena šutirao 7-7 (trice 6/6). Marko Jurica je dodao 20, a David Ušić i Roko Erslan po 17 poena. Kod Zapruđa koje je imalo 23 izgubljene lopte Nereo Gržinić je ubacio 19, Ivan Penić 14, a Niko Gril 11.

Bosco je doživio treći ovosezonski poraz. Na gostovanju u Dubrovniku bolji su bili domaćini 83:77. Dobro otvaranje Bosca (20:13) potrajalo je do sredine druge četvrtine kada Dubrovnik radi seriju 15:4 i na poluvrijeme odlazi s prednošću 39:30. Kontrolirali su domaćini rezultat u drugom poluvremenu, a Bosco je uspio tek u nekoliko navrata doći na minus 5. Petar Dubelj s 28 poena predvodio je Dubrovnik, a kod Bosca bolji od ostalih Luka Katura (22) i Dinko Branković (21p, 10 sk)