Još jedan bolan poraz juniora

Bolja je bila Latvija

HRVATSKA – LATVIJA 60:72 (20-21, 18-20, 12-15, 10-16)

U osmini finala Europskog prvenstva A divizije koje se igra u finskom Tampereu Hrvatska je upisala poraz od Latvije s rezultatom 60:72.

Hrvatska je dan ranije u osmini finala poražena od Švedske, a Latvija od Slovenije koja je preokretom u posljednjoj četvrtini preuzela vodstvo i napredovala u četvrtfinale.

Prva je četvrtina prošla u potpuno izjednačenoj igri. Imala je Hrvatska i mini vodstvo od 17:13 nakon polaganja Ivana Jurića, no u drugu se četvrtinu odlazi na pri rezultatu 20:21. Latvija se tada okreće vanjskoj igri pa nakon trica Sulcsa i Skrinde već ima +7 (25:32) te je trener Roko Jurlina primoran zvati time-out. Toni Torbarina tricom za 28:32 sprječava veće odvajanje Latvijaca, a Hrvatska priključak zadržava sve do kraja poluvremena (38:41).

Kao i dan ranije u utakmici sa Švedskom, u drugom poluvremenu slijedi pad hrvatske igre. Latvija je imala i +13 kod 43:56, ali Hrvatska do kraja treće četvrtine radi povratničku seriju od 7 poena (50:56). Sredinom posljednje dionice Hrvatska ima pravu priliku za preokret pri 58:60 nakon polaganja Vice Grbića, no ovaj put Latvija ulazi u seriju od 9 poena, što znači nedostižnu dvoznamenkastu prednost Latvijaca samo dvije minute do kraja utakmice (58:69). Latvija do pobjede stiže pri 60:72, a Hrvatska će se fokusirati na ostanak u A diviziji. Ključna utakmica je na rasporedu u subotu, 3. kolovoza, a protivnik je reprezentacija Danske.

Najbolji u hrvatskim redovima bio je Josip Pavković s 14 poena, Ivan Jurić je upisao 13 poena i 8 skokova, a Toni Torbarina je dodao 10 poena.