Juniori dva puta bolji od Poljske

Pripreme za Europsko prvenstvo

Muška U18 reprezentacija Hrvatske odigrala je prve dvije pripremne utakmice nakon okupljanja 22. lipnja u Daruvaru. Sudeći po krajnJim rezultatima prvi dio priprema protekao je vrlo uspješno, naime Hrvatska je slavila u obje utakmice s Poljskom.

Trener reprezentacije Roko Jurlina: “Iza nas je prvi ciklus priprema koji smo završili dvjema utakmicama protiv Poljske. Iako u ovoj fazi priprema rezultat nije primaran, uvijek je lijepo pobijediti. Ostvarili smo dvije pobjede, dečki su maksimalno predani, vrijedno rade i nadam se da ćemo ostati zdravi. S obzirom na veliki broj otkaza igrača, ovi momci su ipak odvojili ljeto za hrvatski dres te zaslužuju ogroman respekt i vjerujem da će im se dobar rad na kraju i vratiti te od mene i stožera imaju maksimalnu podršku. Idemo dalje dan po dan kao i do sada.”

Hrvatska – Poljska 88:77 (28-20, 20-24, 18-12, 22-21) – 1. srpnja 2024.

Prvu je utakmicu Poljska otvorila s 0-2, no to je ujedno bila i posljednja prednost gostiju – Hrvatska je odmah preuzela stvar u svoje ruke i već u prvoj četvrtini upisala dvoznamenkasto vodstvo (24-12). Usred druge dionice Poljaci su se vratili u igru i izjednačili pri 36:36, no dalje od toga nisu mogli. Hrvatska radi seriju od 10 poena i zaključno s dva polaganja Tonija Josipovića ponovno bježi na dvije znamenke (46:36). U ostatku utakmice Hrvatska i dalje kontrolira igru i završava s pobjedom od 88:77.

Hrvatska – Poljska 77:74 (18-14, 24-24, 19-14, 16-22) – 2. srpnja 2024.

I u drugoj je utakmici Hrvatska već u prvoj četvrtini otišla na dvoznamenkastu prednost polaganjem Vice Grbića za 18:8, no poljski vršnjaci su konstantno hvatali priključak. Tako je prva četvrtina završila s 18:14, u drugoj se ponovno bježi na 29:19 tricom Mirčete, no u drugo poluvrijeme Hrvatska ulazi na 42:38. U četvrtoj je dionici Hrvatska imala i 76:62,  no Poljska radi seriju od 12 poena do 76:74. U posljednjoj minuti igre ipak nije bilo koša iz igre ni s jedne strane, a utakmicu je zaključilo slobodno bacanje Vite Perkovića.