Kup Krešimir Ćosić: Omiš slavio u Dubrovniku

Autor: Tonči Vlašić Dubrovački vjesnik Photo: Tonči Vlašić

Regija Jug.

Dubrovnik je porazom kod kuće otvorio novu sezonu. Oprostio se od Kupa 'Krešimira Ćosića. Dobio ga je u Gospinom polju Omiš Čagalj Tours s 83:76, javlja Dubrovački vjesnik

Spor protok lopte, loš skok, previše grešaka. Gubio je Dubrovnik većim dijelom utakmice. U prvoj četvrtrtini 11:19, bio na kraju prve četvrtine na pragu izjednačenja, ali Dubelj nije ubacio dodatno slobodno bacanje te je ostalo (22:23). Gubio je nakon dvije i pol minute igre u drugoj četvrtini s 22:31, imao je i dvoznamenkasti zaostatak (22:34), poveo prije odmora na koji se otišlo rezultatom 45:45.

Gubio je i u trećoj četvrtini, na polovici sa 49:54. Gubio je i na kraju treće, i na početku četvrte, i u 35. minuti s pet koševa (70:75), u nepunu minutu uspio je izjednačiti, ali 2 minute i 43 do kraja četvrte Kunce je zvao minutu dogovora nakon što su gosti imali četiri koša viška (75:79). Filip Vujičić je ubacio potom jedno slobodno bacanje, i to je bio zadnji ubačaj Dubrovnika, dok je Omiš ubacio još četiri koša te otišao u daljnje natjecanje...

Dubrovnik je na startu prvenstva 25. rujna gost Hermen Analitice, a nakon toga će ugostiti u 2. kolu upravo Omiš Čagalj Tours.