Kvarner 2010 na krilima Šamanića preokrenuo -10 protiv Rudeša u završnici

Kvarner se približio Boscu i Rudešu.

Dramatična završnica utakmice pripala je Kvarneru 2010 koji je nakon prve četvrtine bio na minus deset, a u posljednjih 90 sekundi na minus šest, ali svejedno su uspjeli doći do pobjede.

Kvarner 2010-Rudeš 67:64 (11:21, 23:15, 11:12, 22:16)

Kompletna statistika utakmice

Kada je na 2:20 do kraja utakmice Rudeš poveo s deset poena prednosti, činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno. Domaćini se nisu složili s tim i utakmicu završavaju serijom 13:0. Krenulo je polaganjem Darija Cvitkovića, nastavio je novom dvicom Luka Vucić, a Rudeš gubi novu loptu što kažnjava Roko Delpin tricom za samo minus tri, 61:64 na nešto više od minute do kraja. Ivan Zebić izgubio je novu loptu, a na drugoj strani fauliran je Dino Šamanić koji pogađa oba bacanja za 63:64. Rudeš u idućem napadu ne uspijeva prevesti loptu preko centra u osam sekundi i Kvarner na četrdesetak sekundi do kraja dolazi do napada za vodstvo. David Ferenčić je promašio polaganje, ali dolazi do skoka u napadu i poentira za vodstvo Kvarnera 65:64. Marko Dmitrović upropastio je još jedan napad Rudeša prekršajem u napadu, a Luka Vucić na drugoj strani pogađa oba bacanja i postavlja konačan rezultat 67:64 za veliko slavlje na kraju.

Rudeš je inače odlično počeo utakmicu, a prvu su četvrtinu dobili s deset poena prednosti. Kvarner do poluvremena smanjuje na minus dva, a u posljednji se period ulazi s plus tri za goste koji kasnije dolaze do deset poena prednosti nakon čega je uslijedila gore opisana završnica.

Šamanić je predvodio Kvarner s 20 poena i 4 asistencije dok je Ferenčić ubacio 11 uz 4 skoka. Kod gostiju najbolji Mario Galić s 15 poena, 3 skoka i 3 asista, a Dmitrović je ubacio 14 uz 9 skokova i 3 asistencija.